Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem? Még...

KönyvmolyUraság kérdése:

Hogy tetszik a könyvem? Még csak két fejezet van, de folyamatosan jönnek újak! Várom a történetbeli kritikákat pl: mennyire izgalmas, felkeltette-e az érdeklődésedet, stb. és a formaiakat is pl: helyesírási hiba. Negatív vélemény is jöhet.

Figyelt kérdés
wattpad.com/myworks/367010994-hajnali-napfény-folyamatban

ápr. 16. 11:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Tehát ingyen korrektort keresel?
ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

1#

Már egy ideje véleményeket s tanácsot kér ezen az oldalon.

Tizenéves kissrác, akire rájött az alkothatnék, csak nem tudta jól csinálja-e.

Nem ő az első ilyen itt, s nem is az utolsó.


#kérdező

Nem olvastam még teljesen el, de azért már érezhetően jobb, mint amit a múltkor ide hánytál.

ápr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A borítóban az É lehetőleg szerintem nem lógjon bele a fenti szövegbe.



Az első fejezetben annyira nem történik semmi, hogy szerintem inkább nevezd át prológusra, s az után kezd a fejezetszámozást. Bár szerintem csak ez a 2 fejezet is simán lehetne egy prológus. Mivel a másosik végén kezdenek beindulni a történések.


Mikor befejezetlen mondat van, csak 3 pont kell, nem 4.


A kicsi és nagy betűkre vigyázz. "Igazgató", "városligerben" pl.


Ezek nem ugyanazok: - –

Párbeszédhez a hosszabb kell.

(Bár, elismerem, az én telefonom billentyűzetén sincs ott a hosszabb. Laptopon Word-ban cserélem át automatikusan.)


A párbeszéd írása már jobb, mint a múltkor, de azért még olvasgasd ezt az oldalt (vagy írd ki a példákat):

[link]

Mindenhol írásjel van a "–" előtt, és mindenhol nagybetűvel kezdesz utána, pedig nem így kell.



Nekem kicsit fura ez "a hetes nem enged be mást a terembe" dolog (diákként más diákok felett neki semmi hatalma sincs), meg hogy osztályfőnökikből egyest (vagy egyáltalán jegyet) lehet kapni, de simán el tudom képzelni, hogy valahol van egy ilyen sz@r rendszer. (Nem Magyarországon lakok.)


Túl sok a "mondta". Használj több szinonimát: kérdezte, felelte, érdeklődött, suttogta, vicceskedett, reagált rá, stb. De ha csak 2 szereplő beszélget egymással felváltva, akkor nem is kell mindig odatenni, hogy ki beszélt.



De legalább már érthető a történet. :)

Nem ez lesz 2024 Harry Potterje, semmi figyelemreméltó nincs benne, egy átlagos kis történetkezdemény, de legalább már stabilabban áll. Ha élvezed irogatni, írd tovább. Vagy beleúnsz rövid idő alatt, vagy legalább begyakorlod vele az alapvető szabályokat.

Ne úgy gondolj erre a kis regénykére, hogy ez most hírnevet hoz, vagy hogy mennyien fognak szeretni és dícsérni utána, hanem mint egy bármelyik más hobbira. Ha sokaknak tetszik az jó, ha nem, s alig olvassák, az is jó. Ha élvezed az írást, s már jobban is megy, akkor amúgy lehet jó lenne, ha (a magyartanárod bevonásával) irodalmi pályázatokat is nézegetnél. Ha eleget próbálkozol, egy meséd, novellád vagy bármid előbb-utóbb csak belekerülne valamibe. Ha az csak egy gyerekújság is, vagy valami hasonló. Vagy lenne egy okleveled, vagy valami. Ha meg nem, semmi baj, jöhet a következő.

ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
kedves hármas: Eredetileg prológusnak szerettem volna, de inkább fejezet lett. Tehát tegyem egybe a kettőt és nevezzem át prológusnak?
ápr. 16. 15:42
 5/15 A kérdező kommentje:
nekünk mindig úgy van hogy nagyszünetben csak a hetes lehet fent a teremben. Saját példa.
ápr. 16. 15:48
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

5, nálunk is így volt anno.

De ezt pontosítsd valahogy, mert lehet nem fogják érteni miért van így a történetben.

ápr. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint korábban írtam, a fülszövegbe ne írd bele, hogy átlagos. Lehet, hogy nem tudjuk, hogy nem az, és azt hisszük igen, de attól még nem kell odaírni. Szóval a mondat így hangozna: Hanna, a pesti kamaszlány egy nap titokzatos hangot hall az iskolában.

Mikor másodjára írod a fülszövegben, hogy Hanna, ott nem kell kiírni a nevét, felesleges. Tehát: Végül enged a kísértésnek...

A fülszöveg végén, értem, hogy nem akarsz szóismétlést, ezért nem feketemágiát írtál, de a mágia nem egészen jó szó ide szerintem. Írhatnád helyette, hogy: ...megtudja hogyan tudta megtanulni e képességet.

A hogyan jobban illik oda, mint a miért.

De eddig a fülszövegedből kiindulva sokat fejlődtél!


Amit egyből észrevettem, hogy próbálj összetett mondatokat írni, ahol szükséges, lehet. Pl. Egy szép kora tavaszi reggelen egy pesti iskolában nagyszünet volt, a gyerekek az udvaron tolongtak.

A pesti még mindig kicsi p, és nem csak egy iskola van Pesten, szóval nem az iskola, hanem egy iskola. Még nem említetted, szóval nem határozott névelő kell elé.

Nem kell mindenhol Kovács Hannaként említeni őt. Egyszer megemlítetted mi a teljes neve, utána Hannának szólítsd, vagy rejtett alanyt használj, vagy egyéb szinonimákat rá.

Próbáld kerülni a trágár szavakat, tudom, sok regényben benne vannak már, de azért ahol el lehet kerülni, ott kerüld.

Pl. nem kell a gyász oda, helyette: Te meg mit keresel idefent?

Vagy: ...jó nagy bajban leszel! (nem kell oda a sz@r)

Nevek elé nem kell névelő. Nem a Marika néni, hanem Marika néni. És kicsit sokszor van említve a neve, szóismétlés. Írd rejtett alannyal, ahol lehet.

Vesszők használatát nem ártana átnézned.



A fejezetnél elég, ha azt írod: 1. fejezet vagy azt "Baleset a metrónál". Nem kell mindkettőt egyszerre.

Miért ájul el ennyitől? Kissé érdekes, nem tűnik reálisnak.

A kommentedből ítélve, este megírtad, feltetted. Ne egyből tedd fel. Előbb írd meg, olvasd át. Utána érlelődjön még benned egy napig, majd megint olvasd át, ha elégedett vagy vele, tedd fel. Ne egyből.


("Negatív vélemény is jöhet") Akkor most nem fogsz anyázni gondolom.

ápr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A Pesti most azért nagy P mert az az iskola neve, és ezért van előtte a nem pedig egy. Bocsánat ha nem volt érthető.
ápr. 16. 23:33
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8# Hogyha ez a neve, akkor minden nagy betűvel írandó, kivéve az és, mivel intézmény név. Szóval, A Pesti Iskola.
ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kint van a 3. Fejezet!
ápr. 17. 19:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!