Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dűne könyvsorozat értékelése?

Dűne könyvsorozat értékelése?

Figyelt kérdés

Most fejeztem be a Dűne regények harmadik részét is ,a Dűne gyermekeit , nagyon kíváncsi voltam ennek a Dűne világnak a történetére, ezért kezdtem el olvasni a könyveket.

Kicsit zavaros nekem az egész, mert maga a történet jó, (bár én nem igazan nevezném sci-fi -nek,inkább valami fantasy -nek) de valahogy annyira katyvasznak értődik az ,hogy ugye az egész történetben az Arikis sivatagbolygójának lakói, a Fremenek azért küzdenek, és álmodoznak hogy legyen elegendő víz, ugye az egész fremen társadalmat, hitvilagot egészen átfutja a víz nélküliség, és annak a nem elpazarlása, és ugye mikor már hacsak mesterségesen is ,de sikerül az Atreidesek segítségével megteremteni azt ,hogy ne legyen akkora vízhiány a bolygón, akkor meg aztán már az nem tetszik az egész társadalomnak ,és visszasírják a régmúltat.

Vannak a történetben nagyon jó szálak ,de őszintén mondom valahogy nekem érthetetlen az a kijelentés, hogy ez lenne a világ legnagyob sci-fi irománya, már csak a rengeteg filozofikus , szinte már semmit sem mondó több oldalon taglalt mondat áradat miatt .

Azok a kijelentések amik arra utaltak hogy márpedig ez a történet megfilmesíthetetlen, egyenesen hülyeségnek tartom, amellett hogy kaptunk már ugye egy Trónok Harcát, és egy Gyűrűk urát.

Kinek mi a véleménye erről.


ápr. 27. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Lehet nem olyan irányba változott a társadalom, amilyenbe szerették volna?

Plusz az egész egy ördögi kör, mert vizet akarnak a bolygóra, de a víz elpusztítja a homokférgeket, amik köré a fremen kultúra épül és a férgek miatt létezik fűszer is, ami miatt meg maga a bolygó fontos.

Ha átalakul a bolygó felszíne és túl sok víz kerül rá, akkor megsemmisül mindkettő.

Bizonyos részei meg tényleg megfilmesíthetetlenek, mert valamit nem lehet átadni képernyőn. Az olvasó és néző közönség teljesen máshogyan fogadja be az információkat.

A Gyűrűk ura sem éppen egy tökéletes adaptáció. Lehet, mint film értékelhető, de nem 100%-os adaptáció. Az új Rings of power pedig a felszínt sem nagyon kapargatja.

A Trónok harcánál az volt a szerencse, hogy George R.R. Martin tévés ember és rengeteg forgatókönyvet ír. Ezért könnyebben voltak átültethetők bizonyos fejezetek képernyőre. Már amíg próbálkoztak, mert ott is a történet kulcselemeinek se híre, se hamva a sorozatban (mágia, álmok, látomások, stb.). Az utolsó négy évad pedig borzalmas volt.

Szóval ennyit erről.

ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
36%

Odafigyelő értő olvasással szerintem messze nem olyan katyvasz.


A nem korlátolt nézőpontban írt könyveket pedig tényleg nagyon nehéz adaptálni.

ápr. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!