Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írtam egy körülbelül...

Ha írtam egy körülbelül 40.000 szavas történetet, akkor azt hogyan tudnám elintézni, hogy ki tudjam nyomtatni könyv formájában? Megvan a borító ötlet is, de nem tudom, hogy ez hogyan működik.

Figyelt kérdés

Hova kell forduljak?

Mennyibe kerül az ilyen?

Egyáltalán el lehet ezt intézni?

Egy darab példányt szeretnék nyomni belőle.


Megírtam egy számomra nagyon fontos történetet egy utazásomról és szeretném megörökíteni azokat a pillanatokat és érzéseket, amiket akkor éreztem, amikor átéltem az egészet.


Egyelőre ott tartok, hogy készen van az iromány, számítógépen egy szöveges dokkba pötyögtem be.


Ha ebből egy könyv kinézetű dolgot szeretnék, akkor azt hogyan tudnám elintézni?

Ki foglalkozik ilyennel?

Akár egy példány nyomásával is?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



máj. 14. 22:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve barátnőméktől kaptam karácsonyra egy "könyvet", a saját verseimet nyomtatták ki és köttették be, de úgy, mintha egy általam nem igazán kedvelt szerző regénye lenne, és jót röhögtek a búrámon, hogy miért ezt?! :)

Budapesten a Mammut-ban volt egy szolgáltató, ami ilyesmivel is foglalkozott, én később ugyanott köttettem a szakdolgozatomat.

És csak egyetlen példány készült belőle.

máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
máj. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A dolgot úgy hívják, hogy saját kiadású könyv készítés (self publishing) kis példányszámban.


Van egy rakás ilyen cég és szolgáltató számtalan féle árazással. A legtöbb fénymásoló szalon is foglalkozik ilyesmivel és többek közt a hagyományos könyvkiadóknál, nyomdáknál is egyre több helyen van on demand könyvnyomtatási szolgáltatás.

Ha egyszer már kész a digitális alap fájl, onnantól tetszés szerint bármennyit ki tudnak belőle nyomni, akár többszáz vagy többezer példányban is. Ha mondjuk az első példány után a családban más is akarna magának, vagy esetleg elkezdenéd a Facebookon vagy egy webshopban árulni.


Minél többet el tudsz végezni te magad a formázás, tördelés feladataiból, annál kevesebb extra költséget számítanak fel a szakemberek azért, hogy nekik kell még vele tovább dolgozniuk.

máj. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

magánkiadás


Google…


sok reményt ne fűzz hozzá, inkább kreatív légy 😎

máj. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Magánkiadás, kb 300k
máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!