Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudok úgy írni egy várandós...

Tudok úgy írni egy várandós nő szemszögéből, hogy én még sosem voltam terhes és nem is szeretnék?

Figyelt kérdés
Az egyik könyvem részben a terhességről szólna. Arra lennék kíváncsi, hogyha mondjuk beszélek olyanokkal, akik már voltak terhesek vagy utána nézek, hogy hogyan élték ezt meg, akkor tudok róla úgy írni, hogy ne legyen észrevehető, hogy én még nem jártam ebben a cipőben?

máj. 21. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak arról lehetne írni, amit valóban megtapasztaltunk, a könyvek túlnyomó többsége nem is létezhetne.


Csak járj utána a dolognak, ennyi.

máj. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Minden terhesség más és más. Ha komplikációk nélküli sima terhességről írsz, elég megkérdezni utánajárni. Van, akinek annyiban nyilvánul meg az egész hogy nő a hasa, van aki végighányja az egészet. Van, aki energiabomba, van aki csak aludna 0-24ben.Van aki egy hisztis picsa lesz, van aki nyugis. Szóval, hogy a te karaktered hogyan éli meg az csak rajtad áll.
máj. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Egyik könyvem egyes szám első személyben íródott. Brutális gyermekkorom volt, felnőttként bűnözővé lettem, és végül ki is végeztek.

****

Kerüld el az olyanokat, amiről úgy érzed nem biztos, hogy megállná a helyét.

máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobban meg tudod írni az olyan dolgokat, amiket rendesen kikutatsz.


Több lábon áll a sztori, mert több szemszögbõl látod a dolgot, a forrásaidat ugyanolyan súlyban veszed figyelembe.



Amit ismersz, azt nehéz más szemszögbõl megnézni, mert nem jut eszedbe, hogy körbejárd.

Pont azért, mert evidensnek érzed.

máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon alaposan nézz utána, de persze.


Én is nemrég írtam meg egy szülés-jelenetet. Életemben nem szültem, de láttam már szülést gyakorlaton, tanultam róla, így nagyjából elképzelhettem, milyen.


De pl a repülés jelenetet is hasból írom (tündérek), mert

1. tériszonyos vagyok

2. nincs szárnyam :D

3. nem repültem vagy szabad-estem sohasem.


Előtte néztem videót madarakról, go-pro felvételt sólyom szemszögből stb, hogy tudjam, kb mit láthat valaki a magasból.

máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Biztos hogy meg tudod írni. Persze sok munka lesz vele. Nézz videókat terhességről és simán menni fog :D

Amikre figyelni kell (szerintem irritáló sok könyvben bár még én sem voltam terhes szvl pontosan nem tudom hogy hogy van) amikor a nő a terhesség közben is (a szülés előtt pl ) harcol meg eljár maratont futni.

máj. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én még pl sosem öltem embert, nem is tervezek. Mégis írtam egy sorozatgyilkos főszereplésével egy krimi-horrort.
máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!