Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék irni....

Könyvet szeretnék irni. Tanácsok esteleg hogy hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 15:14
1 2
 1/18 skarma ***** válasza:

legyen meg a fejedben a történet.

nem teljesen, csak tudd, mi az alapsztori, milyenek a szereplők, mi a konfliktus. Szeresd a szereplőidet! Ha elképzelted és érzed a tüzet, hogy meg kell írnod, akkor jön az anyaggyűjtés. Aztán csak írnod kell :)

2011. jún. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Bizony, alkosd meg a sztori alapvázát, a cselekményt, találd ki, nevezd meg a főbb szereplőket. Készíts vázlatot, gondolkozz, agyalj a történeten. De csak akkor érdemes könyvbe kezdeni, ha ötleted is van, valami ami megihletett! egyébként nagyon húzós az egész, kínszenvedés. :) Van ötleted vagy csak elhatároztad h könyvet írsz?
2011. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
van ötletem hozzá szerencsére :) köszi a tanácsokat :D
2011. jún. 7. 16:07
 4/18 skarma ***** válasza:

első vagyok

meg lehet kérdezni, miről írnál? :)

Én is belekezdtem már pár történetbe csak sosem tudom milyen bonyodalom legyen benne és elakadok :D

2011. jún. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
drogos történet :P
2011. jún. 7. 16:44
 6/18 skarma ***** válasza:

akkor a konfliktus adott :D

jó ötlet

magadnak írod vagy ki is akarod adatni?

2011. jún. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
magamnak egyelőre :) majd mikor kész lessz meg látom hogy mit csinálok vele :) lehet hogy csak az internetre kerul fel.
2011. jún. 7. 16:47
 8/18 anonim ***** válasza:

Esetleg írj rövid összefoglalót, írd meg a szereplők jellemzését, és nagyon figyelmesen válassz nevet, hogy aki elolvassa a nevet, rögtön egy olyasmi csaj jusson eszébe, mint akiről írni szeretnél. Ez mondjuk előítélettől is függ, kutakodj, hogy pl az Annák áltlában milyenek (Nekem egy kicsit duci, szeplős, barna lány jut eszembe :D)

Mondjuk az is jó, hogyha a te könyvedben fogalmazódik meg valakiben a névhez fűzött jelentés. :) Adhatnál esetleg valami érdekes nevet, amit könnyű elolvasni (pl nekem a Lilit nehéz, mert egyes betűtipusukban az l meg az i olyan egybeolvad)


Amúgy ha kész, akkor szeretném elolvasni, sok sikert :)

2011. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

köszi szépen a tanácsot :D megfogadom :)

igazábol tudom a szereplőim tulajdonságait de a neveket nem. mindig ilyen helyen akadok el :)) de valahogy meglessz :)

2011. jún. 8. 15:52
 10/18 anonim ***** válasza:
ma 14:53! Juj! Ráhibáztál: Anna vagyok, kissé duci, az egész testemet szeplők borítják és barna a hajam... O.o
2011. jún. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!