Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Gyermekkorom egyik kedvenc...

Gyermekkorom egyik kedvenc olvasmányát keresem. A leírásomból megtudja-e fejteni valaki, hogy ajánlhassam és én is újra elolvashassam?

Figyelt kérdés

Sajnos sokmindenre már nem emlékszem belőle, de most szeretném ajánlani a fiamnak és talán még én is elolvasnám.

Hajózós kalandregény, egyik megmaradt momentuma, hogy a befagyott jégen "korcsolyázott" a szenzációs főhős és legénysége a csatahajóra eszkábált siklótalpakkal. Talán a XVII-XVIII. század körül játszódik a kitalált történet, ha jól emlékszem angol, orosz, finn felségterületek környékén. Sajnos ennél több néhány napos töprengés után sem jön elő, viszont, ha ajánlanátok címeket, abból biztos beugrana. Szolgáljon mentségemre, hogy 30 évvel ezelőtt olvastam.

Az sem baj, ha más hasonló regényhez kapok kedvet.

Köszönöm!


2009. ápr. 9. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Te könyvedet nem ismerem, de, amikor olvastam a kérdésed, az én egyik kedvenc regényem ugrott be, Jules Vernétől a Kétévi vakáció :) Lehet, hogy tetszene Neked! Sok szerencsét a további válaszokhoz, remélem, megtalálja Neked valaki!
2009. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A keresett könyv Jules Verne-től a Hector Servadac.

Egyik kedvencem,ezért ugrott be:)

2009. ápr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

04-09 11:58 Köszönöm az ajánlást!


04-11 23:24 Megkerestem a neten, de sajnos ez a Hector Servadac nem az, amire gondoltam. Nem is sejtettem, hogy több regényben is előfordulhat ez a fordulat. Köszönöm a segítséged és ha már a kedvenc könyved, akkor itt egy link, ahol olvasgathatod: [link]


Várok további címeket!

2009. ápr. 15. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!