Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Gyűrűk Urából melyik a jobb...

A Gyűrűk Urából melyik a jobb a könyv vagy a film?

Figyelt kérdés
2011. aug. 7. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Könyv, de miből nem?
2011. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Hát speciel szerintem a Gyűrűk Ura az egyetlen alkotás, ahol a film fényévekkel jobb, mint a könyv. Utóbbi szerintem egészen elképesztően unalmas.
2011. aug. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a könyv a jobb. Sokkal.
2011. aug. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Az kell hogy mondjam hogy azoknál a részeknél ahol nincsenek ott Frodóék vagy ahol nem tündenyelven beszélnek azok a részek filmen a jók. Ellenben azt a nyakatekert és rossz értelemben nem embernek való nyelvet illetve a kis nyavalyások szerencsétlenkedését, még mindig jobb olvasni mint filmen látni.


Persze ez a mostani, felnőttfejjel mondott véleményem. Attól tartok kinőttem már a Gyűrűk Ura kategóriájú rózsaszin fantasyből.

2011. aug. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A film nagyon látványos és imádom őket, főleg a 2. részt, de nem tudsz meg belőlük mindent. Előbb láttam a filmeket és aztán olvastam a könyveket és megértettem olyan dolgokat,amiket a filmben nem értettem.

Szerintem ha valaki szereti a gyűrűk ura filmeket, az mindenképpen olvassa el a könyveket is, mert egyszerűen szükséges.A filmbeli történet nem teljes!:)

2011. aug. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A GyU film egy adaptáció, méghozzá egy tiszetességes, kasszasiker-adaptáció. :) Kissé eltérő, más, de önmagában koherens a története (ezt van benne meglehetősen sok "hülyeség" a könyvhöz képest), és közel sem annyira vontatott a nyelvezete, mint a könyvnek. (Vagyis a film még a legleültebb részénél is fényévekkel pörgősebb, mint a könyv.)

Ellenben a könyv teljesebb mind történetében, mind háttérvilágában (Tolkien gyakorlatilag az utolsó fűszálig kidolgozta volna, ha örökké él és biológus, de filológus volt, ezért majdnem az összes nyelvet megalkotta az utolsó szaváig, kivétel a nyugorit, mert arról minden feljegyzés eltűnt, ha egyáltalán voltak). Rengeteg benne a vers - Tandori jól fordított, noha joggal vádolják, hogy azok a versbetétek inkább Tandori versek, mint Tolkien-költemények -, ami különleges hangulatot ad. Például egy idő után már csóváltam a fejemet, hogy ha megint versre gyújtanak, én bizony otthagyom a nótás kedvüket. (De nem hagytam.) Kell egyfajta hangulat azért a könyvhöz.


Alapvetően én azt mondom, a könyv jobb, de ha nem olvastad a könyvet, a film jobb. :) (Én sajnos beteges GyU-rajongó vagyok. A lányok már csak ilyenek, szeretnek rajongani.)

Magyarul is, angolul is. (A magyar fordítás elejéért Réz Ádámot kell szidni, bár az még nem is annyira súlyos, Tolkien ilyen; Göncz fordításában van pár komoly hiba.)

2011. aug. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A könyv jobb. Én is először filmen láttam az összeset, majd elolvastam, és igen érthetőbbé váltak dolgok számomra. Nehéz egy olvasmány de megéri, mert igen, van egy hangulata és lehet, hogy valaki unalmasnak találja.

De azt nem szabad elfelejteni, hogy a történet mitológiákból és vallásokból épül fel.

A hobbit viszont elképesztően jó és alig várom a moziváltozatát.

2011. aug. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm!!!!
2011. aug. 13. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:
A könyvnek kicsit nehéz anyelvezete,de mérföldekkel jobb,mint a film.És nem egy rózsaszín fantasy.Szétbőgtem rajta a fejem,amikor szegény Théoden meghalt.Ez meg egy abszolút felnőtt könyv,de értettem,és a mögöttes tartalma is átjött.A film viszont sok mindent eltúloz,de JÓ.
2013. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én egyszer nekiálltam olvasni, de az első rész felénél feladtam, mert annyira untam

igaz, nem is az én világom ez a fantasy, meg hasonlók, csak annyira ajánlgatták

később megnéztem a filmet, ami szerintem még így is unalmas, pedig amit olvastam, annak kb a 2/3-ad része benne sem volt

dehát ízlések, és pofozkodások


első válaszolónak: a Trainspotting az egyik kedvenc filmem, de a könyvet a feléig sem bírtam, mert annyira rossz

2016. ápr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!