Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Szerintetek van...

Könyvet írok. Szerintetek van benne fantázia? Milyen?

Figyelt kérdés

Vannak benne egy kevés csodás elem, amik a valóságban nem léteznek. Egy olyan világról szól, ahol valódi angyalok élnek az égben, és csak akkor kerülnek le a földre ha valami rosszat tesznek odafent. Lent vadásznak rájuk azok az emberek akiket megbíztak, hogy kivágják az angyalok szívét. Az angyalszíveket elviszik azoknak az embereknek akik a pokolban vannak valamilyen bűn miatt (ez olyan bűn mint például egy ilyen angyal megmentése) és azoknak annyi évet kell leélniük a pokolban, ahány évesen bekerültek oda. De ha kapnak egy angyalszívet, akkor örök életük lehet a földön.


A történet egy 17 éves fiúról szól, aki nagyon rossz életet él. Drogozik, iszik, és fűvel-fával összefekszik. De nem ilyen egyszerű az élete. Az anyja egy angyal volt, aki meghalt amikor ő született.Az apja egy iszákos ember volt, aki meghalt 11 éves korában. Egy szegény környéken nevelkedett, ahol mindent a "maffia2 szerű mexikói drogbanda ural, ahova hamar bekerül ő is, még hét éves korában.Lopásokban vesz részt stb. Az apja halála után a gazdag nagybátyjához kerül, aki külön lakást vesz neki maga mellet és 13 éves koráig úgy élnek. Akkor a nagybátyja lekerül a pokolba.


Mindezt darabokban fedezi fel az az angyal akit megmentett .Vele él, és apránként jön rá, hogy a magát erősnek mutató fiú valójában milyen érzékeny is. Lassan, apránként szerez információkat a fiú múltjáról, és tudja meg, hogy milyen sötét titkokat rejt a fiú. Egy valamit azonban soha nem tud meg, azt, hogy a fiú gyilkos.


A végén a fiú lövöldözésbe kerül és meghal. Amikor ezt a lány megtudja, öngyilkos lesz.


Hab a tortán, hogy a fiú leukémiás, ami csak a végén derül ki.


2011. aug. 9. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,hogy te vagy-e az aki állandóan angyalos témájú történeteket ír ki.

Én imádom a könyveket,és már régebben is írtam,hogy egy kisebb könyvkiadó cégnél dolgozom.

A bevezető történeted úgy ahogy van kuka.

Túl sok mindent írsz ami nem passzol egymáshoz.Nem gondoltad végig a történetet,és ahogy a bevezetőt olvasom eszembe jutnak pár könyv és filmjelenetek amikből esetleg te is merítettél..

Egy tanács.Ha angyalokról akarsz írni,ne keverd a maffiát a drogot bele.Ha a fiú meghal külső ok miatt,felesleges megírni hogy rákos vagy sem..

Vagy az egyik szenvedés vagy a másik..Így nem átfogó,olvashatatlan ha mindent beleírsz..

2011. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem én vagyok, de azért köszi.. :)
2011. aug. 9. 16:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyet kell értenem az első válaszadóval.
2011. aug. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kicsit zavaros... szerintem vedd ketté, mert ez az angyalszíves-vadászós dolog az tetszik, de tényleg nem illik hozzá ez a drogos, maffiás dolog... a kettő külön talán jobb lenne:) Ahogy azt már előttem mondták, valóban túl sok mindent akarsz belepakolni, nem kell ennyi minden.

Meg az, hogy kiderül a végén, hogy leukémiás volt? Annak mi értelme? Na mind1, amúgy ebből nem tudom meg, hogy milyen az írási stílusod, az meg azért elég fontos...

2011. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, szívesen elolvasnám a teljes történetet! :) Csak így tovább! Ha neked örömöt okoz az írása, és tetszik a történet, ne érdekeljen mások véleménye! Mindenkinek más az ízlése.!
2011. aug. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:22

Igazad van,mindenkinek más az ízlése.

De itt nem ízlésről van szó hanem bizonyos szabályokról.

Ha valaki orvosi bűnügyet ír az nem fog a könyve belekeverni koboldokat,sárkányokat.

Ha valaki fantasy könyvet ír az nem fogja azt írni hogy Joel a aranytigris izomsorvadásban szenved.

Minden történetnek van egy sémája amit nem lehet összekeverni.

A kérdező viszont keveri,és ezért lesz a könyv borzalmas.

2011. aug. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Így senki nem akarná elolvasni a könyvet ha ez lenne a hátulján, hiszen minden lényeget lelőttél, ha így írsz akkor a 2. oldalig eljutnának az emberek, és dobnák is vissza a polcra mert nem érdekelné őket.
2011. aug. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

persze nem ez kerülne a hátuljára, csak összefoglaltam.. :)

köszönöm a tanácsokat!

2011. aug. 12. 13:19
 9/11 anonim válasza:
Minden témában lehet jó könyvet írni, ha jó a stílusod, igényes vagy, és úgy bonyolítod a dolgokat, hogy lekösd az olvasót. Szóval ennyiből nem lehet megállapítani, hogy milyen lenne a könyved.
2011. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 frisz válasza:
Szerintem érdemes megpróbálni. Az angyalt és a maffiát is össze lehet hozni, feltéve, ha jól meg tudod írni és képes vagy egységbe fogni az ötleteidet. Nem kell folyton a már bejáratott kliséket ismételgetni.
2011. aug. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!