Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvkiadás külföldön? Hogyan?

Könyvkiadás külföldön? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ha van egy megírt könyvem, akkor lehetséges-e, hogy lefordíttatom valahol angolra és elküldöm egy külföldi, mondjuk angol kiadóhoz? Van esély rá, hogy foglalkoznak vele, vagy egyáltalán nem? Lehetséges-e egyáltalán ez, vagy valami hasonló dolog? Mert M.o-n nem tudom, mennyi esélye van egy elsőkötetes írónak :/
2011. szept. 18. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem magyarországon is van és olcsobb is.

Szerintem ha magyarul megírtad akkor magyarországon fuss be vele. Majd ha itt van eladás pozitív vissza jelzés akkor keress egy jó managert aki irányítja tovább.

2011. szept. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól mondta, de nem amanger, hanem ügynök. :) Az íróknak ügynöke van, aki ezeket intézi.

Sokkal nagyobb az esélye, hogy ebben a pocsolyában fuss be, és sokkal olcsóbb is (vegyük mindjárt azt, hogy nem kell fordítani), mint külföldön. Ha olyan jó, hogy kint is megjelenhet, általában van olyan jó, hogy magyarul is lenne esélye, ritka kivételektől eltekintve (pl. kis helyi magyar kulturális képviselet adja ki, mondjuk Kanadában).

Ha itthon esélytelennek érzed/látod, kint még inkább az. De ha mindenképpen a külföld vonz, kínai/japán piac, hajrá. Az a legnagyobb felvevő, ha ott sem (minőségi rosta magas, meg a kulturális különbségek, de ugyebár te kuriózum lennél), akkor sehol.

2011. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

*manager

(Nem tudok már írni sem.)

2011. szept. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én szurkolok mindenkinek aki írásra adja a fejét, de először itthon próbáld meg szerintem... ha itt nem "futsz be vele" akkor keress valami rendes állás :D És azért szerintem arra is jó figyelni hogy ha kiadják a műved, akkor milyen kiadó.. célozgatás nélkül (ULPIUS) :D pl kifejezetten gagyi, a ponyvregényeketadja..eszembe sem jutna bármit venni tőlük.
2011. okt. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
bocsi..azért vannk ott komoly arcok (de nem azok akiket hírdetnek) :D
2011. okt. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)

Mindenképpen itthon próbálom meg előbb, és mindenképpen nézek "rendes" állás után is :D hát, az Ulpiusról tudok jót is, rosszat is, nekem kicsit semleges, igazából :/

2011. okt. 7. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!