Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dráma és elbeszélő költemény...

Dráma és elbeszélő költemény olvasásának és értésének nehézsége? Hogyan tudnám jobban érteni?

Figyelt kérdés
Imádok olvasni, de sosem értettem rendesen a drámákat és az elbeszélő költeményeket, csak a prózát. Ebből volt is bajom, hogy nem értettem a történetét, rossz jegyet kaptam rá. A verseket se nagyon tudom olvasni.
2011. okt. 10. 17:32
 1/1 anonim ***** válasza:
Nehéz erre válaszolni. Szerintem el kell vonatkoztatni attól, hogy milyen formában íródott, amit olvasol. Nyilván zavaró egy elbeszélő költeményben a rím, mert akkor az ember arra figyel. Ugyanígy van a drámával: a szűkre szabott sorok, néha rímek, és persze a szereplők állandó feltüntetése. De efölött át kell siklani. Csak egy jelzés, hogy ki beszél. Mintha egy filmet néznél, ahol szereplők beszélgetnek.
2011. okt. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!