Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek a kedvenc könyveid?...

Melyek a kedvenc könyveid? Mit olvasol most? Melyik az a könyv, amit az életben legalább egyszer el kell olvasnia az embernek?

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 14:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
60%
Porter: Az élet játéka. :)
2011. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Jelenleg a kedvenc írónőm Jodi Picoult, és nagyon sok könyvét olvastam már, de még nem mindet. (Itt vannak a polcomon, a legújabbat kivéve, úgyhogy időnként elolvasok egyet. :))

Amúgy szerintem Heller: 22-es csapdája is nagyon jó, vagy Kesey: Száll a kakukk fészkére.

Ezen kívül szeretem John Grisham-et is például.

Most úgy terveztem, hogy az 5. Harry Potter-t kezdem el, spanyolul, nyelvgyakorlásnak.

2011. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Charlaine Harris-True Blood sorozat.:) Esetleg még Simon Tamás - Vérmacska
2011. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A kedvencem Ken Follettől A katedrális. Ezt mindenkinek kötelező legalább egyszer elolvasnia. A folytatása is nagyon jó, de nem jobb A katedrálisnál.

Jelenleg Virginia C. Andrews - Vihar c. könyvét olvasom.

19/L

2011. dec. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Jelenlegi kedvenc könyvem az Anna Karenina, de szerintem sok ilyen könyv van, amit érdemes elolvasni, s nem csak külföldi íróktól.


Jane Austen, Wass Albert, Mikszáth, Móricz (aki szereti, annak Jókai), Karinthy Frigyes,


Én most a Nagy Könyv listáját vettem elő,mert nem tudom, mit olvassak.


A soron következő a Funtinelli boszorkány lesz, s most fejeztem be Paul Coelhotól Az ördög és Prym kisasszonyt.

2011. dec. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,az eddigi válaszokat!
2011. dec. 30. 13:40
 7/11 anonim válasza:

F. Csillag Olga: Mert megtörtént a XX. században

Ottlik Géza: Iskola a határon

Stendhal: Vörös és fekete

stb.

2012. jan. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem az orosz műveket, Gogolt, Tolsztojt főleg. Jelenleg Dmitry Glukhovsky- Metro 2033-át olvasom, ami ahhoz képest, hogy új, (2007) mégis gyönyörű irodalmi nyelven íródott, így is fordították le, és rendkívül izgalmas. Számos új, és régi értéket is találtam benne, és senkit se tévesszen meg a könyből készült játék, szinte semmi közük egymáshoz, a környezetet leszámítva.

Szeretem még Ken Follett-et, (Tű a Szénakazalban) Tolkien-t, (A Hobbit, Gyűrűk Ura) És Móra Ferencet. Neki minden műve kötelező! Felnőtt fejjel még nagyobb szórakozást nyújt mint gyerekként.

2012. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Stendhal művei, leginkább a Vörös és fekete (a Vörös is fehér is nagyon jó, de sajnos befejezetlen maradt). Jókai művei, a kedvenc Az arany ember, Szolzsenyicintől a Gulag, és az elolvasandó kategóriába sorolnám Tolkien saját világához kapcsolódó műveit: A Gyűrűk Ura, A szilmarilok, Húrin gyermekei (kedvenc), A hobbit, és esetleg az Elveszett mesék könyve.


Van még jópár könyv, amit szeretek, leginkább történelmi regények és fantasy. Történelmiek közül említésre méltónak tartom Druon francia történész hétkötetes regényfolyamát, Az elátkozott királyokat, mely a Capeting-dinasztia kihalásától a százéves háborúig vezeti végig az eseményeket leginkább francia szempontból, hitelesen, de regényes formában.

2012. jan. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Israel Joshua Singer: Az Ashkenázi fivérek


Tom Wolfe: Én, Charlotte Simmonds - nagyon negatív kicsengésű könyv szerintem - vagy csak realista


Koós Károly: Varjú nemzettség

2012. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!