Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Angol vagy magyar nevekkel...

Angol vagy magyar nevekkel jobb könyvet írni? .

Figyelt kérdés
Amatőr vagyok, meg igazából csak a magam szórakoztatására írom... esetleg a netre rakom fel, de semmi komolyabb szándékom nincs a saját történetemmel. Viszont nem tudom eldönteni, hogy magyar vagy angol neveket válasszak? Szívem szerint a magyar felé hajlok, de nem is tudom.. Segítenétek? :) Köszi!
2012. febr. 15. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szíved szerint magyar nevekkel dolgoznál,hát tedd!De amúgy ez a célközönségtől függ...
2012. febr. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én az angol neveket javasolnám, de Te tudod, mit szeretnél.
2012. febr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hol játszódik a történeted. Ha Budapesten, akkor jobban a magyar nevek, bár itt is lehet variálni, és nem kell feltétlenül Gyurinak meg Áginak lenni a szereplőknek. Vannak olyan nevek, amik elég nemzetköziek.

Hanna, Anna, Emma, Éva, Dávid, Alex, Donald, Richárd, Leó, Viktória, Vera, Xavér.


Egyébként szerintem gyönyörű magyar keresztnevek vannak azok között is, amik már kevésbé népszerűek.

2012. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. febr. 16. 17:00
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne nézzük le az Ágikat kérem :D


Én azért pártolom az angol neveket, mert (főleg ha nem annyira földhöz ragadt történet) tudsz velük variálgatni, és bármilyen nevet összerakhatsz ami neked tetszik vagy jól hangzik. A magyarban a nevek ebből a szempontból korlátozottak (persze itt is vannak elég fura nevek, de alapból megvan egy lista amiből választhatsz).

Ha viszont nálunk játszódik akkor magyar nevek. :)

2012. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha nálunk játszódik akkor lehet magyar,max beleraksz pár külföldi szereplőt.De a külföldiek szerintem jobbak,meg a nemzetközi nevek is.
2012. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!