Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elsősorban fiatalok, elolvasná...

Elsősorban fiatalok, elolvasnátok egy ilyen témájú könyvet,?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok, mit gondoltok a történetről. :) A címre még nincs konkrét ötletem, csak pár tipp, nem igazán tudom, hogy mi illene a sztorihoz. Na, szóval.


1925-öt írunk. Corey hatéves, amikor az apját hirtelen megölik, és a kislány az ügy egyetlen szemtanúja. A tragédia után a családjával el kell hagyniuk a számára életet jelentő farmot, és egy nagyvárosba költözni. De mire a lány betölti a tizenkilencet, a dolgok rendbe jönni látszanak… de mire feleszmél, máris egy zseniálisan megtervezett bűntény kellős közepén találja magát, ahonnan bárhogy is próbálná, késő kikeveredni. És minden terhelő bizonyíték ellene van. Ezért pedig elszállítják az ország másik végében lévő börtönbe, ahol a küzdelem egyébként is a mindennapok részévé válik. Azonban nincs egyedül: négy másik fiú is látszólag hasonló cipőben jár, mint ő. Ugyan először távolságtartóak, egyre több helyzet hozza őket össze, és lassan, de biztosan barátok lesznek. Nemsokára viszont mindannyiukban felötlik a kérdés: mi történt azelőtt és mégis mi köze volt annak hozzájuk? A reménytelenség közepén az amúgy is homályos szálak lassan tisztulnak ki, de követni őket... talán a legnehezebb minden közül.

1944-et írunk. Javában dúl a háború, amikor egy kérdést tesznek fel a raboknak: aki elmegy a háborúba harcolni, az többé nem rab. Egy egyszerű választás... amin mindannyiuk élete múlhat. Öt fiatalnak azonban a szabadságnál nem jelent többet semmi, és ugyan fogalmuk sincs, mire vállalkoznak, jelentkeznek. De amikor rájönnek, miről is szól a háború és milyen áldozatokkal jár, már nincs visszalépés. De a legfőbb mégis az, hogy mit tesz a háború az emberekkel: kit kap el és változtat meg gyökerestül, kinek veszi el az életét, vagy minden mást, amije van és fontos neki, kinek kell talán idő előtt felnőtté válnia, kit szív magába a borzalom, és mégis ki elég erős ahhoz, hogy tartsa magát?

Corey-nál egyetlen dolog maradt meg az apjáról: egy kitűző, Amerika jelképével. Állítólag megvéd a golyótól.


Mindig tartok kicsit kirakni internetre az írásaimat, de most tényleg kíváncsi vagyok rá, hogy ki mit gondol. Őszintén. :)


13L


2012. febr. 18. 10:34
 1/7 anonim válasza:

Engem érdekelne, szeretem a történelmi kalandregényeket:) Ha interneten valahol közlöd majd a műved értesítenél róla privátban? Szívesen elolvasnám. Előre is köszi:)

18/L

2012. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az első fele nekem kicsit 'tizenkettő egy tucat'- nak hangzik, de 1944- től elég izgalmas és egyedi. Mindenesetre, elolvasnám. ;)
2012. febr. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem elég klisésnek tűnik az alaptörténete, de nem tűnik rossznak, ha épp nem lenne mit olvasnom lehet elkezdeném és végül megtetszene.

17/F

2012. febr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 étoile et lune ***** válasza:
Én azt gondolom, hogy jó, főleg ahhoz képest, hogy 13 éves vagy. ismerek egy ehhez hasonló témájú regényt, de most nem jut eszembe a címe... Na mindegy, azt akarom csak mondani, hogy okkal tartasz a neten való publikálástól. Két másodperc alatt lenyúlhatja bárki, akár egy olyan is, akinek már vannak kapcsolatai kiadóknál. Gondolom, nem szívesen látnád a saját sztoridat más neve alatt a könyvesboltban. Ne publikálj. Elhiszem, hogy érdekel az emberek véleménye, jólesik, ha dicsérnek, de amíg nem védeted le, ne publikáld. Láttam már fórumot, ahol valaki lenyúlta a másik sztoriját, azt állította, hogy ő írta. Leszedték a történetet az oldalról, de szerencsére mivel csak egy kis p*na pattogott, akinek nem lett volna tehetsége a folytatás megírásához, szóval így nem lett komolyabb következmény.
2012. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én biztosan elolvasnám :) Én is kb. 13 évesen kezdtem el írni, most 17 vagyok. Én inkább sci-fit írok, sosem próbálkoztam történelmi regénnyel. Sokkal jobban fogalmazol, mint mikor én voltam 13, én az akkori történeteimen röhögök :D Címnek javasolni tudom: "A kitűző". Az utolsó sorról jutott eszembe, és rutinosabb olvasók távolról is megállapítják róla, hogy történelmi regény. Remélem egyszer meglátom a könyvespolcon. :)


17/F

2012. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem is tetszik engem is érdekelne ha feltennéd valahova biztos elolvasnám érdekes
2012. febr. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 öhhhhhhhh ***** válasza:
tejóég ez engem nagyon érdekelne!!! remélem a történet visszatér majd a börtönbe kerülésük okára is, mert egy pillanatig az volt az érzésem hogy az már egy másik sztori. és be kell vallanom meglepődtem, hogy 'csak' 13 vagy, bár ha visszagondolok, én is 13 évesen kezdtem el írni a könyvet amin (illetve a következő részén) még ma, 2 évvel később is dolgozom. szeretném a boltokban, aztán a saját polcomon is látni!
2012. szept. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!