Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter - a varázslók és...

Harry Potter - a varázslók és boszorkányok hogyan varázsolnak pálca nélkül?

Figyelt kérdés

Azt még vágom, hogy ha nem mondják ki a varázsigét, attól még létrejön a bűbáj. De varázspálcájuk nélkül?! Pl Mógus az első könyvben csak csettintett és kötelek tekeredtek Harryre... Ez hogy?

És ha már itt tartunk, ha egy mugli nekitámaszkodik a 9 és háromnegyedik vágány bejáratát lezáró falhoz, akkor ő is átmegy, vagy nem mert nincs benne varázserő?



2012. ápr. 23. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Gondolom miközben csettintett, a kezében volt a pálcája. :D


A muglik meg szerintem pont úgy, ahogy leírtad...talán csak pálcával lehet átmenni ott is.

2012. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%

Az elsőt nem tudom.. Ha belegondolsz: varázspálca nélkül is tudnak varázsolni.LD: amikor tanulják a fel varázslatot(Repülés tanulás az elsőbe)


2. Ha nem megy a vonat,vagy elment a vonat lezáródik a 9 és 3/4edik vágány.

2012. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem Mógus sem tudott pálca nélkül varázsolni. Későbbi részekben már nem látunk ilyet, az volt az első, több hiba is volt benne. Pl Neville vigyázzba vágta magát mikor Hermione sóbálvánnyá változtatta. A hatodik részben Harry ugyanabban a pózban marad, mikor Draco ezt teszi vele. Szóval van néhány dolog az első részekben amitől később eltér Rowling.
2012. ápr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, meglehetősen sok hiba van a könyvekben. A vége felé már bonyolódnak a dolgok, például az a nyomjeles dolog, meg a pálcamágia. :)
2012. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

a hatosban írták hogy nagy erejű varázslók tudnak pálca nélkül varázsolni

de az ilyenek Dumbledore meg Voldemort kaliberűek akiknek hatalmas varázserő, tudás, és tapasztalat van a birtokában

de szerintem nagyon komoly varázslatok ők sem tudnának csinálni pálca nélkül

az első részben pedig Mógus is azért tudott szerintem pálca nélkül varázsolni mert megosztotta a testét Voldemorttal (vagy nem tudom :D)

de tényleg vannak hibák a könyvekben

na és aztán?

és #2 válaszoló jól írta a fal lezáródik ha elment a vonat

2012. ápr. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*varázslatokat
2012. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

kösz a válaszokat!

amúgy azt én is tudom, hogy ha nincs vonat, nem lehet bemenni, de ha mondjuk ott van, akkor a mugli nem tud átmenni a vágányra? (ez lett vna a kérdés)

2012. ápr. 27. 13:48
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

amúgy szerintem mugliriasztó bűbáj van rajta, ennyi

mint a négyesben a kviddics világkupadöntő stadionján

2012. ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

DE ha belegondolsz.

Te nekimennél egy oszlopnak fejjel???? XD

2012. ápr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok:Mert ha jól emlékszem ők sem csak nekidőltek,hanem gyorsan mentek át,vagy nekifutottak.
2012. ápr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!