Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti nem unjátok még, hogy...

Ti nem unjátok még, hogy minden könyvben van egy "kiválasztott"?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sok könyvet olvastam már, de egyikben sem volt kiválasztott.
2012. máj. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem biztos, hogy így kimondják. De mégis mindenhol van egy fő jó, akinek kizárólag tökéletes tulajdonságai vannak.
2012. máj. 1. 13:27
 3/9 halibel ***** válasza:

Nagyon általánosítasz. Sok könyvet olvastam már, de sehol sem volt egy tökéletes valaki, aki a kiválasztott lenne. Sőt, tökéletes sem volt. A kedvenc "könyvemben" pl. van egy főhős, és csak ő hiszi azt, hogy tökéletes, amit csinál. Pedig nem biztos. Tehát ez eléggé általánosítva van, bár nem szeretem az ilyen " találnak-egy-rég-elveszett-embert-akinek-meg-kell-mentenie-a-világot" stílusú könyveket. Már eléggé uncsi.Persze, kiskoromban én is szerettem, de már eléggé általános, unalmas lett. Vegyük pl. Avatar-Aang legendáját. Adott egy gyerek, akit megtalálnak véletlen módon, beleszeret a megtalálójába, mestereket keres, fejlődik, különleges, minden happy, legyőzi a gonoszt, természetesen, összejön a főhőssel ( természetesen azért közbe meghal egyszer, hogy legyen izgalom, de csodával határos módon a csaj feléleszti ), és boldogan élnek egy felépített álomvilágban, a gonosz meg bűnhődik a börtönben. UNCSI.

Jó, természetesen kisgyermekként hű, nehogy meghaljon, hű, jöjjenek össze, hű meg ha de izgi imádom, és amikor vége boldogan, álomba merülve gondolnak rá, hogy milyen jó volt ez a mese.

Nade eltértem a tárgytól: ez nem minden könyvbe van így. Ha zavar, vegyél olyat, amibe nem így van, mint én . Nem zavar, mert nem találkozok velük.

2012. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jó persze, csak általában ami szem előtt van, és a csapból is folyik, azok ilyenek. tudom, hogy általánosítok, de szerintem elég gyakori, és a bestsellerek ilyenek. Sok könyvet nem olvastam, pl. az Alkonyatot le se vettem a polcról, mégis tudom, miről szól....
2012. máj. 1. 22:49
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne is olvass Alkonyatot, mondanom se kell, az is uncsi. Ráadásul felfordul a gyomrom attól a sok rózsaszín cukormázas ömlengéstől ami benne van.Na az egy tipikus olyan

regény, amiben mindenkinek happy end lesz az élete. De abban meg mi a jó?

2012. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 halibel ***** válasza:

Alkonyat?

LOL. Hatalmas tündérmese vámpírokkal, szépfiúval és ömlengéssel. Behalás. Őszintés kiváncsi voltam, mi tetszik benne mindenkinek, elolvastam. Rossz döntés volt, még máig se hevertem ki teljesen.

Amúgy ezek annyira tipikusak:

1. Béna lány+ a suli legmenőbb fiúja

Oh, tipikus tündérmese, hazavág tendesen. Volt egyszer

egy béna lány, tán a suli legbénábbja. Szerelmes lett a

menő fiúba. A fiú is viszont szerette végre, és boldogan

élnek, míg mindennek vége. Khm. Erről ennyit.

2.Vámpírok

Azt hiszem, ehhez nem kell komment. Drakula óta a vámpír

szónak egészen más jelentése lett. Csillámpóni, én mon-

dom, csillámpóni. Bájos.

3.Naigen, a kiválasztott

Egszer volt egy legenda, miszerint xy eljön és megmenti, ezt a reménytelen világot. Pff. Hát, mitnemondjak, ránkfér. Aztán csodák csodájára, el is jön, aki vagy egy elragadó gyermek, akiből majd jóképű pasi lesz, vagy egy jóképű pasi. Ugyancsak bájos. Aztán a legenda jövendölése szerint megmenti eme naizé... világot. Majd megkapja a fele királyságot. Bájos nr. 3. Csúcs.

4. Bonyodalmak.

Na, ezt utálom. Tipikusan ilyen pletyifészek tagok összeállnak, és ebből majd hűdenagy bevétel lesz. Ilyen van két barátnő és az egyik szerelmes a másik unokatestvérének a pasijába, de ő a másik csak szerelmének a húgába szerelmes, de a másik csaj szerelme, a húgnak a barátnőjébe szerelmes, aki történetesen az első csaj testvérének a távoli rokona, és blablablabla. Még az írása is agyzsibbasztó. Túlcsordulok bájjal. Zsír.

Na, ennyi a véleményem, tudok ajánlani normális könyveket, ha kell. Csá.

2012. máj. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen erről ebszélek. De én pl a Harry Pottert jó könyvnek tartom viszonylag, bár nema legjobb, de ott is mért kell kiválasztottnak nevezni Harryt? Elég tipikus ő magában is. Ha ez a szó nem lenne benne, nekem az nagyságrendekkel emelné a színvonalat. Amúgy a 3. pontodra gondoltam.


Egyébként írónak készülök, és gyakran olvasgatom kezdő írók irományait, és lehet, hogy ezért érzem ezt. Talán már nem is teszek különbséget a kiadott és kiadatlan művek között.

2012. máj. 2. 20:18
 8/9 A kérdező kommentje:
meg első sorban a fantasy műfajra gondolok. De azért más könyvek is ilyenek. neveletlen hercegnő, Alkonyat, stb.
2012. máj. 2. 20:18
 9/9 halibel ***** válasza:

Hát naja, én is szoktam írogatni. Azért írónak nem csapok fel, áhajmár van nekem más dolgom is. Azért barókirályállat könyv: a battle royal ! Ha az nem vág haza rendesen, szent Neptun add fel. Melleselegesn, vagy nemmelleslegesen, rendszerint az animékbe is naizé van ilyen kiválasztott-sztori, de valahogy azokat el bírom viselni, az oké. Szent medúza, szinte az összesbenn. Áh, de mit marháskodok itt összevissza, tanulnomkéne.

Örülte, csá :D ( barókirályállat ) xD

2012. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!