Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek milyen a reménybel...

Szerintetek milyen a reménybeli könyvem alaptörténete?

Figyelt kérdés

Valahol a jövőben (akár holnap...) játszódik, ahol az emberek felfedezték, hogy a misztikus lények ott élnek közöttük (vámpírok, vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, tündérek). Az új kormány kiképzőközpontokat épít, és minden gimnáziumot elvégzett fiatalt berendel oda (hasonlóan, mint a katonaságban), hogy kiképezze a furcsa lények levadászására. Annyi lehetőségük van mindössze, hogy megválasszák, melyik faj ellen szeretnének csatába menni. Egy lány szemszögéből játszódna a történet, aki bekerül egy ilyen táborba. Folyik a kiképzés, közben új embereket ismer meg, és egyre több titokra fény derül, amit a kormány elhallgat a nép elől (persze "az ő érdekükben"). Belevezetném a szerelmi szálat is, a mellett, hogy a fő téma a vadászat lenne. Akciójelenetek bontakoznak ki, új titkok születnek, szökési tervek, a régi, jó világ elhalványuló fényével a háttérben...

Előre is köszönöm mindenkinek, aki veszi a fáradtságot, és értékel!



2012. máj. 17. 17:59
1 2
 1/11 slora ***** válasza:
Hú nekem nagyon tetszik :)De valamiért az Éhezők Viadala jutott róla az eszembe,bár ég és föld a kettő.
2012. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm! Amúgy egyik kedvenc sorozatom Az Éhezők Viadala, szóval lehet, hogy kicsit hatással van rám, de úgy gondoltam, ha belelendülök ezt úgyis elhagyom, saját világot teremtek. :)
2012. máj. 17. 18:39
 3/11 anonim válasza:
Sserintem is nagyon jó, biztos megvenném ha a boltban látnám :D Sok sikert!
2012. máj. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

hm... még nem olvastam fantasy disztópiás regényt, de nekem nagyon tetszik a története, engem simán megvettél vele. Az más kérdés, hogy hogyan kivitelezed, és egy ilyen történetnél a jól felépített világ az elsődleges, szóval erre szentelj nagyon sok időt! Kezdhetnéd pl. azzal, hogy már az elején tisztázod, miért is kell a lényeket megölni, mert itt ezt nem írtad le.

A másik, amit nem értek, hogy most komolyan MINDEN gimnáziumot végzett diákot ilyen táborba küldenek? Még azt is, aki kettes tesiből, vagy a látása szörnyű, a reakcióideje túl nagy? Meg akkor kiből lesz a jövő nemzedéke? Oké, a szakiskolások még ott vannak. De akkor húsz év múlva honnan kerítenek majd a frontvonalra egy egyetemet végzett, szakképzett orvost? Ennek a rendszernek, hogy mindenki megy, semmi értelme, ilyet egy épeszű kormány sem csinálna. Ilyen csak a Battle Royale második filmjében van, ahol kockára röhögtem magam azon, hogy a kormány kajak egy random osztályt küldött terroristák ellen. Szóval ennek a rendszernek csak akkor lenne értelme, ha nem mindenki menne, hanem mondjuk az összes fiatalt megfigyelnék, és a képességeik, adottságaik alapján kiválasztanának néhányat vagy akár többet is, akiket köteleznek arra, hogy részt vegyenek ebben a háborúban. Tudod, inkább a minőség, mint mennyiség. Meg a kormánynak azt is figyelembe kell vennie, ha most mindenkit csatába küld, biztos egy csomóan meghalnak majd, de a többiek sem lesznek arra képesek, hogy fenntartsák magukat, mert csak a harcra lettek kiképezve, és az egész népesség lassan, de biztosan meghal.


Na, ez az pici bökkenő van, ami az egészet logikátlanná tenné, de nem olyan nehéz kiküszöbölni. Máskülönben meg én biztos elolvasnám =)

2012. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az utolsó által felvetett logikátlanságok körét bővíteném: több lesz így a vadász mint a vad, ha mindenkit berendelnek lényt ölni.

Én olvastam (urban/dark) fantasy disztópia/utópia műveket, javaslom, hogy az Őrség tetralógiára vess egy pillantást, ha ilyenbe vágnál. Vagy Shadowrun, de az azért más.

2012. máj. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik :) Persze, akármilyen jó az alapsztori, ha a kivitelezés rossz, bukik az egész. Innentől már csak a tehetségeden múlik az egész :)

Engem nagyon érdekelne, ha látnék egy ilyen könyvet a boltban, de azt meg kell említenem, hogy elég sok történet épül a fantasy lények levadászására, mindenképp kölcsönözz neki valami extrát, ami különlegessé teszi :) Ez csak persze egyéni vélemény.

2012. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!


Építő jellegű kritika: Vedd elő a flexet és csiszolj rajta még egy nagy adagot. Ajánló szövegnek pedig bármit csak ezt ne. Egyébként tagadhatatlanul van potenciál egy hasonló ötletben. Csak a szerelmi szál, a csavarok és a morális kérdések tényleg azok legyenek. Ócska epigonizmusból és közhelyekből már van épp elég a piacon. Ja és ha véletlenül Young Adult irodalom szaga lenne, akkor gyorsan égesd el a kéziratot és kezd elölről.


A felemlegetett problémákra:

Ha olyan a helyzet hogy effajta totális harcot kell ellenük indítani akkor igen is mindenkit el kell vinni kiképezni. Háborúban az egyik legnagyobb kockázat lehet ha a saját népünk nem ért egyet a harccal.

Elvisznek mindenkit, MINDENKIT, de mivel nem valószínű hogy milliós számban rohannak elő ezek a lények így a kiképzetteknek csak egy töredéke fog rájuk vadászni. A maradékot egy kis képzés után visszadobják a normál életbe. A képzésen azonban már kinevelték belőlük az olyanokat mint:

"-Jajj de ártatlan ez az újszülött vérfarkas!"

Fenét ártatlan. Taposd csak agyon!

"-Megsérült, már nem árthat."

Remek, nem tud elfutni. Verd agyon!


Szerintem egy ilyen helyzethez ilyen illik :)

2012. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nos, egy valamit nagyon ajánlok: ha lesz benne szerelmi szál, a fiú legyen áruló vagy valami. tehát ne a legkézenfekvőbb fiúval jöjjön össze, mert az olyan... uncsi. esetleg ha többkönyves lesz, akkor jöjjön össze a legbénább, legfuribb gyerekkel, vagy egy misztikus lénybe szeressen bele, csak lehetőleg ne a vérfarkassal, vámpírral. Mondjuk egy tündérrel, vagy nemtom.
2012. máj. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok véleményt, örülök hogy írtatok. Előre közölném, hogy ez még csak az alaptörténet legkezdetlegesebb formája, van még rajta mit csiszolni (bőven...). Nagyon örültem, hogy többen is mondtátok, szívesen olvasnátok a könyvet. De annak még jobban örültem, hogy többen is adtátok a tanácsokat.

Még csak a fejemben formálódik a történet, az új rendszert és a szereplőket próbálom megalkotni, föltérképezni.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2012. máj. 18. 18:58
 10/11 fairi1 ***** válasza:

Alapsztori nem túl egyedi,és egy csak picit logikátlan is. Ám ha belegondolok ha ez egy pisztapokaliptikus polgárhárórus területen az emberek és nememberek közt akkor igazából nincs is baj az egésszel. Pl. egy polgárháború esetén mikor miliciák alakít mintkét oldal,és a kormány is szokott ilyet csinálni akkor bárki kezébe nyomnak fegyvert aki meg tudja emelni és küldik a vágohídra.

Egész a környezeten múlik.

Emberek felfedezték alényeket, ám a kapcsolatfelvétel egy nem ismert ok miatt,ami később kiderül rossz irányba vesz. Emberek különféle ideológiák miatt üldözik őket, persze többi faj is milíciákba tömörül. Ahol a sztorid játszódik egy radikális vezetés került a hatalom közelében, és vallási vagy faji okokra hivatkozva el akarja tüntetni a területéről misztikus fajokat. helyzet fokozódik ebben az államban,kormány teljes mozgósítást rendel el, és kiképezik a 18 év felettieket, hogy mint milicista keressék az ellenséget. Embereken belül is megosztottság vki békét akarna vki 100%-ig egyetért a kormánnyal és isten nevében buzog benne a tett vágy. Vkinek szülei haltak meg furcsa lényeg miatt etcetc. Lények közt is megfosztottság, vámpír másképp reagál mint egy tündér. Tündérek megegyezésre hajlanak, persze köztük is lehet olyan aki varázserejével bosszút áll. Boszorkák emberek, akik varázsolni tudnak, de más különbség nincs, így elég paranoid helyzetet okoz a mi államunkban, hogy találjuk meg őket. Vámpírok gondolom nem lesznek restek éjszaka akár egy kisebb várost porig rombolni és szárazra szívni, nappal meg jön a revans. ám vámpírok közt is rájöhetnek páran ez nem állapot,ennek nincs értele mivel a gyűlölet csak gyűlöletet szül, bosszú csak bosszút. és a vámpírnak szüksége van az emberre élve..

Pár észrevettél: fajra való specializáció csak óvatosan, mivel ha logikusan belegondolsz vadászat hírére más fajok is elkezdenek szervezkedni. ha egy tündevadász vámpírral találkozik akkor mi van? persze vmi specializáció nem árt, utána csoportba tömörülve keresik az ellenfelet.

Mindenki berendelése csak akkor történik meg ha helyzet tényleg baj, vagyis kitört a polgárháború és vérfarkas falkák, vámpírhordák, és harci varázslók kezdtél támadni az emberek erősségeit, hogy megvédjék magukat és érdekeiket és kormány már mindene erőforrást felhasznál ellenük! Ennyire radikális dolgok csak akkor történnének meg a valóságban, ha már eldurvul ahelyzet. Képzeld egy nekromancer megjelenik egy feltámasztott hullahordájával, vagy dühős sokszázéves óriási erejű vámpír kezd rendet rakni a környéken éj közepén vagy egy tűzmágus piromán hangulatban van.


No mindegy,ebből a vázlatból sok mindent ki lehet hozni, ilyen műdrámázós cukormázas vadászgatós, mikor ők a jók, és a kormány átverte őket, és sokszor ártatlan lényeket ölnek meg, persze statisztákon kívül senki nem hal.


de lehet belőle véres, realisztikus (20. századi népirtás és polgárháború hasonló de itt etnikumok misztikus lényre cserélve), ahol jó és rossz igazából nincs és a lány poklot poklát járja meg, barátai halnak meg, de új barátokat szerez a másik ellenoldalon,végül az egész tragédiába és kilátástalanba fordulhat vagy rájöhet egésznek nincs értelme,és megoldás keres a békére.

2012. máj. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!