Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Csak én érzem úgy, hogy a...

Csak én érzem úgy, hogy a fantasyk esetében minél több bennük a drasztikus jelenet, annál népszerűbben? Miért lehet ez így?

Figyelt kérdés

Persze nem az Alkonyat, hanem az "igazi" fantasyk (de bele fog ebbe valaki kötni). Minél naturalistább, erotikusabb (egy-két esetben homoerotikus), véresebb, barbárabb, stb., annál népszerűbb, mert annál élethűbbnek hisszük.


Ez nem is baj, hiszen ez sokkal reálisabb a régi korokban játszódó történetek esetében, de az a kérdés, vajon mért szeretik ezt az emberek?


(Magam csak 1-2 fantasyt olvastam, szerettem őket, de különösebben nem a kedvencem a műfaj.)


2012. jún. 22. 22:18
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
népszerűbben=népszerűbbek
2012. jún. 22. 22:18
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem. Épp azért olyan, mert nem élethű. Egy hétköznapi embert ez kiragad az unalomból, a szürke hétköznapokból és elvisz egy olyan helyre, ahol ezek az "izgalmak" mindennapiak.

Ha megnézed, a filmekkel is ez a helyzet. Minden idők legsikeresebb és legismertebb filmjeik sem élethűek, inkább megdöbbentőek.

2012. jún. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 rajcziz ***** válasza:
Én épp ellentétesen gondolom. Ha megnézed a Gyűrűk urát vagy épp a Narniát, gyakorlatilag semmi nem szerepel bennük, amit említettél. Véleményem szerint egy fantasy akkor sikeres, ha a világáról elhisszük, hogy ez így működhet.
2012. jún. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, de a Narnia szerintem inkább gyerekmese. De pl. a trónok harca elég durva. Jó, tudom, most kiemeltem egyet a sok közül, de szerintem nincs egyedül.
2012. jún. 23. 03:09
 5/11 rajcziz ***** válasza:
Sejtettem, hogy elsősorban a Trónok harcára gondolsz. Nos, annak épp azért lett ekkora sikere, mert teljesen más, mint az eddigi fantasyk. Korábban általában ha volt egy főszereplő, akkor azt nem kellett félteni, mert úgyse halt meg. De itt...
2012. jún. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, és pont ez a kérdésem. Hogy ha pl. írnék egy fantasyt (de nem emiatt tettem fel a kérdést, most ezt csak feltételes módban írom), akkor pl. Te v mások jobban szeretnék, ha inkább Trónok harca jellegű lenne?
2012. jún. 23. 13:26
 7/11 rajcziz ***** válasza:
Nem feltétlenül. Nem ezen múlik a sikeresség vagy az, hogy tetszik-e valakinek.
2012. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze, de ha tegyük fel, hogy a fogalmazásmód nagyon jó, és a történet is tetszik, akkor az ilyen jelenetek inkább zavaróak v inkább pozitívum?
2012. jún. 23. 14:26
 9/11 rajcziz ***** válasza:
Ha beleillik a történetbe, akkor pozitívum. De ha csak azért teszik bele, mert azt hiszik, ezzel sikeresebb lesz, akkor negatívum.
2012. jún. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi. Azért mások véleményét is szívesen olvasnám még.
2012. jún. 23. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!