Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valami jó történelmi regény/kö...

Valami jó történelmi regény/könyvet?

Figyelt kérdés
Mindegyik korból jöhet, leginkább a 2. világháború érdekelne. Regényből olyat, ami pörgős és letehetetlen. Jöhet szakirodalom is, csak ne legyen túl száraz.
2012. júl. 12. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Irvin Shaw-Oroszlánkölykök


Megpróbálkozhatsz Sven Hassel vagy Leo Kessler könyveivel. A 2. világháborúval kapcsolatban talán ők a legismertebb írók.


Itt körülnézhetsz más könyvek között is:


[link]

2012. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, megnéztem. Jól hangzanak :)
2012. júl. 12. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:

Leon Uris könyvei, pl. a Csatakiáltás (az első kiadás még Meghalsz, tengerész! címen futott).:)


"A regény a tengerészgyalogság 6. ezredének szemével láttatja a csatákat, illetve a csaták előtt és között eltöltött időt a különböző katonai táborokban, San Diegóban, Új-Zélandon és az elfoglalt szigeteken. A történeteket Mac, egy kiképző tiszt meséli el egyes szám első személyben, de néhol eltávolodunk Mactől, és kivülállóként is tanúi lehetünk egyes epizódoknak, így átfogóbb képet kapva a katonák személyes élményeiről, kalandjairól és vívódásairól is. A történet az USA-ban kezdődik, tizenéves fiúk hagyják otthon szeretteiket, szerelmüket, ösztöndíjukat, főiskolájukat, hogy bevonulhassanak a tengerészgyalogsághoz. Valamennyien önkéntesek, szinte mindenki menekül valami elől. A san diegói kiképzést követően Új-Zélandra szállítják, onnan pedig Guadalcanalra. A kőkemény kiképzések során szilárd kötelékek alakulnak ki a férfiakká edződött legények között, életre szóló barátságok köttetnek, vérrel megpecsételt ígéretek születnek – de nem mindenki tér haza a csaták után a Csendes-óceán szigeteiről."


Röviden ez a tartalma. Imádom ezt a könyvet.:)

2012. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm! Hallottam már erről, csak sem az íróját, sem a címét nem tudtam :D Milyen szerencse!
2012. júl. 12. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez ifjúsági, gondolom nem erre gondoltál... Kissé lányos, de én tizenkét évesen nagyon szerettem...

Thury Zsuzsa: Tűzpiros üveggömb

2012. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
"de nagy jampi vagy:D" -nak tényleg igaza van! Leon Urist el is felejtettem, pedig olvastam elég sok könyvét. Őt mindenképpen érdemes számításba venni. Nekem mondjuk a legjobban a Mila 18 tetszett, ami a varsói gettólázadás történetét írja le, de a Meghalsz tengerész sem rossz.
2012. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 rejtőke ***** válasza:

Szintén holokauszt: Tűzben elhamvadtak

Ha magyar: Böszörményi Gyula: Rontásűzők 1. és 2.

az 1 a kazár korban játszódik, a második a tatárjárás alatt. Jó, igaz, hogy időutazósak, de a történelmileg rettentően pontos. Ráadásul nem alszol bele. :)

2012. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. júl. 14. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!