Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvastátok már ezeket a...

Olvastátok már ezeket a könyveket? Mit szóltok hozzájuk?

Figyelt kérdés

Nyári szünetre kaptuk ezeket a kötelező olvasmányokat. Mit ne mondjak elég sok, de ez nem zavar, mert imádok olvasni. (Csak egy gond van olyat nem szeretek, ami kötelező xD) de most elhatároztam, hogy megpróbálom mindet kiolvasni és érdekelne, hogy melyek azok amik jók is, mert akkor inkább azokkal kezdenék. =)


1. Mikszáth Kálmán - Beszterce ostroma (regény)

2. J. D. Salinger - Zabhegyező (regény)

3. Katona József - Bánk bán (tragédia)

4. Kosztolányi Dezső - Pacsirta (regény)

5. Balzac - Goriot apó (regény)

6. Stendhal - Vörös és fekete (regény)

7. Gustave Flaubert - Bovaryné (regény)

8. Tolsztoj - Ivan Iljics halála (elbeszélés)

9. Ibsen - A vadkacsa (dráma)

10. Arthur Miller - Az ügynök halála (dráma)

11. Kosztolányi Dezső - Édes Anna (regény)

12. Emily Bronlé - Üvöltő szelek (regény)


2009. júl. 14. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én régebben olvastam(nekem nem volt kötelező,csak érdekelt) a Stendhal:Vörös és fekete..Nagyon tetszett,később megnéztem filmben is Gerard Philippe főszereplésével..

Kosztolányi:Beszterce ostromát előbb filmen láttam,és mivel tetszett így elolvastam(könyvben sokkal jobb mint filmen)

Mikszáth:Édes Anna..számomra egy kicsit megrázó volt a történet..de nem bántam meg,hogy elolvastam...

Bánk Bánt nem tudtam elolvasni mert száraznak tűnt,és nem tetszett a színházi előadás sem...(nem a színészek hibája volt,egyszerűen nem érdekelt)Tolsztoj-t egyszerűen nem szeretem...Az üvöltő szelek az tetszett,bár amikor ki olvastam a könyvet rájöttem,hogy sok hasonló történetet olvastam már...de nem volt rossz...A többit nem olvastam

2009. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ =)
2009. júl. 14. 15:29
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Az üvöltő szelek és az Édes Anna nagyon tetszettek :)

De a Beszterce ostroma is olvastatja magát :)

2009. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
97%
Salinger zabhegyezője szintén érdekes könyv. Elolvastam magyarul, később eredeti nyelven is. Különleges könyv. Édes Anna szintén jó. A Pacsirtát csak filmen láttam, hááát annyira nem lopta magát a szívembe.
2009. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Én a Zabhegyezőt imádom! Már többször olvastam, szóval én tuti azzal kezdeném. :) (De ugye nem vagyunk egyformák, szóval nem biztos, hogy neked is annyira bejön.)
2009. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Azt hiszem, holnap megyek a könyvtárba és kihozok egy párat azok közül amiket ajánlottatok, szerintem a Zabhegyező lesz, Beszterce ostroma és az Üvöltő szelek. A többit meg majd utána =)

2009. júl. 15. 18:46
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Zabhegyező nekem is nagyon tetszett

+ amit olvastam és jo volt, az a Goriot apó illetve Ibsen-töl A vadkacsa, ezeket ajánlom jo szivvel:)

De hogy-hogy ennyi kötelezötök van?nekünk egy se szok lenni...pedig nembánnán, szeretek olvasni

2009. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
hát van ez a kompetencia szerű tanulásmód, azt hiszem, hogy amiatt
2009. júl. 16. 09:17
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én olvastam az üvöltő szeleket, az olyan mint egy szapanopera...

a többi meg nagyjából kötelező olvasmány volt, így azokat nem olvastam el, csak tom miről szól, de 30 oldalnál tovább, valahogy nem jutottam... ( ha egyszer kötelő olvasmány, egyből nem jön be, vagy ritkán... :) )

2009. júl. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

1. Mikszáth Kálmán - Beszterce ostroma (regény)- ez nagyon jó

2. J. D. Salinger - Zabhegyező (regény)- ezt te is szeretni fogod szerintem, nekem az egyik kedvencem

3. Katona József - Bánk bán (tragédia)- szerintem ennél unalmasabb könyv nincs még egy

4. Kosztolányi Dezső - Pacsirta (regény)- nem olvastam

5. Balzac - Goriot apó (regény)- nekem nagyon tetszett

6. Stendhal - Vörös és fekete (regény)- ez a kedvenc könyvem:)

7. Gustave Flaubert - Bovaryné (regény)- ennek is jó a története

8. Tolsztoj - Ivan Iljics halála (elbeszélés)- szeretem:)

9. Ibsen - A vadkacsa (dráma)- jaj, nem szerettem

10. Arthur Miller - Az ügynök halála (dráma)- nem olvastam

11. Kosztolányi Dezső - Édes Anna (regény)- nagyon jó

12. Emily Bronlé - Üvöltő szelek (regény)- jó ez is:)

2009. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!