Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Dumbledore vagy Gandalf?

Dumbledore vagy Gandalf?

Figyelt kérdés
Melyikük nyerne egy esetleges párbajban? xD

2012. aug. 12. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Gandalf. Dumbledore dedós
2012. aug. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem bánod, rögtön 12571 válasz adok.

A +1, hogy szerintem Gandalf (függetlenül attól, hogy szürke vagy fehér)

2012. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2012. aug. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tessék, nézzétek meg kinyer: http://www.youtube.com/watch?v=ZIMoQHpvFQQ
2012. aug. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Fekete Botos Mark'Yhennon a Káosz sorozatból simán megujjazná Gandalfot és Dumbledore-t.
2012. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Háát... szerintem Gandalf nyerne:) Bár én mindkettőt nagyon szeretem:)
2012. aug. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Dumbledore
2012. aug. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
2 más világból valók, nem lehet őket összehasonlítani. De minek párbajoznának??? Sztem bírnák egymást:)
2012. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, minek párbajoznának, de ha már ez a kérdés... Érdekes, hogy a Rrrather oldalán a lányok többsége tényleg Dumbledore-ra szavazott? (Miért? Csak a HP-t olvasták?)

Nos... Dumbledore nem tudhat pár dolgot, amit Gandalf igen. Ennélfogva az öreg mágus a legerősebb csapásával a falhoz vágná a professzort, és ezt addig ismételné, amíg a másik fel nem adja. Ha mázlija van, akkor nála a Narya is. Ha Gandalf is jólértesült, akkor megpróbálná Dumbledore pálcás kezét lefogni, vagy lefegyverezni. Ha nem, esetleg nem sikerül kipréselni a szuszt a másikból, akkor a párbaj elhúzódhat... és elhúzódhat... és akkor Gandalf nagyobb eséllyel veszt. Noha azt nem tudom, mikor "merül ki a will ereje", elméletben a parancsvarázs nem vesz sokat el belőle, hiszen másodteremtő erőről van szó.

Lényegében ez abból a szempontból kiegyensúlyozott küzdelem, hogy Gandalf nem tanulható mágiával rendelkezik, de gyakorlatilag isteni képességű - Dumbledore mágiája tanulható (habár az ellenfelétől ha akarná, akkor sem tud ellesni trükköket), de jóval gyengébb. Szerintem lenne annyi eszük, hogy ha próbát akarnak vetni, csak egy röpke képességfelmérő bemutató-párbajt vívnak, semmi durvaság.


[Hogy ellentmondjak önmagamnak: Gandalf azért "csatamágus", ezáltal piszkosabb trükköket is bevethet. A botja neki nem lényeges, az csak erőt fókuszál, de Dumbledore többségében arra támaszkodna a mágia megformálásában. Ez egy párbaj során azért észrevehető különbség. És Gandalf gyűrűjének eleme a tűz... szerintem felgyújtaná a pálcát. Utána már övé a fölény. Dumbledore ilyet nem tenne meg, azt hiszem, a varázslók tisztelik a pálcákat.]

2012. aug. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyértelműen Dumbledore... vagy Gandalf?
2012. aug. 25. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!