Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek-irodalmi szempontb...

Szerintetek-irodalmi szempontból! -miért vált híressé a Harry Potter?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy mi lehet a titka? :)

Vajon a "varázslós" sztori? Hisz nem ez az első ilyen! A jók-rosszak párharca? Hiszen minden csapból ez folyik!

És pl. Magyarországon miért nem születnek ilyen "híres" regények? Lehet, hogy egyszerűen csak felkarolták az írónőt? (Azt hallottam, az elején nem volt annyira jómódú.)

Persze, szerintem élvezhetően ír, de ez NEM ELÉG. Vagy csak itthon nincs az íróknak jövőjük? :(

Kérlek tartsátok vissza az olyan kommenteket, mint: "Utálom a Harry Pottert! Az egész egy nagy sz@r.PONT."

vagy : " A Harry Potter a világ legjobb regénye és kész! PONT."

Előre köszönöm!!! :)



2012. aug. 14. 15:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
11%

Jó korban, jó helyen, jól időzített, jó olcsó (azaz könnyen érthető, hogy nem érthető, mert összelapátolt) ponyva mixe a már ismert történeteknek, témáknak és más elemeknek.


Miért sikeres egy este gy koktél. Mert jót, jókor és jónak adsz.


De attól sem az a koktél sem a regény (sorozat) nem lesz jó.

2012. szept. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
gy* egy
2012. szept. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
24%

Nincs benne egy új ötlet sem, minden korábbi olvasmányaiból ollózott össze. Talán pont ezért nem akarták kiadni. A lényeg a kor igényeire egyszerűsítette a művek elemeit, és a kor sebességére a történetnek nem annyira nevezhető esemény és sorozatot halmazt.


Számítógépes játékos formába írta át a legtöbb híres mesekönyv mixét.

2012. szept. 8. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem azért, mert egyszerűen lehetetlenség letenni. Huszadszori újraolvasás után is izgalmas. Én pluszba még a stílusát is szeretem. Egyébként nem igaz, hogy Mon nincsenek híres írók - hallottál Laslie L Lawrence-ről? Ő magyar (László Lőrinc).
2012. szept. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Laslie L Lawrence/László Lőrinc - Hát igen ő még rosszabb. :-(
2012. szept. 9. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
89%

Off.


Függetlenül attól, hogy szeretem és gyakran olvasom Lawrence könyveit, - akinek magyar neve Lőrincz L. László - minden könyve egy sémára épül fel.

Van egy világ végi hely, tegyük fel, hogy egy láma kolostor, ahol rejtélyes gyilkosságok történnek.

A közelben vagy régészek, vagy ki tudja kik táboroznak, akik között a rosszak vannak.

Megérkezik Lawrence a kolostorba, a gyilkosságok megsokszorozódnak.

Egyedül Lawrence tudja megfejteni a gyilkosságok okát, közben körülötte hullanak az emberek, általában őt is meg akarják ölni, vagy a végén, amikor leleplezi a bűnösöket.

Mindig van egy csinos segítője, akiről a végén általában kiderül, hogy az ellensége volt.

Ja, és a főláma általában ellenségesen viselkedik vele, meg kell hódítania a lámákat.

2012. szept. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Sajnos még nem hallottam Laslie L Lawrenceről... sebaj, majd bepótlom.:) Ez az álneves dolog mindig Rejtő Jenőt juttatja eszembe... ő "P. Howard"-ként írt.


Nyugodtan írjatok még magyar írókról akik nem elég ismertek. :)

De a kérdésre is várom a további válaszokat.

2012. szept. 10. 20:59
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Harry egy tragikus sorsú kisfiú, aki szó szerint egy varázslatos világba csöppen. A legtöbben álmodozunk ilyesmiről. :)
2012. szept. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
100%

Szerintem az olvasókat nem csak az fogja meg, hogy -mint ahogy már előttem is írtátok- a szereplők elég élethűek és a téma maga is nagyon jó, hanem az állandó izgalom. Amikor úgy érezzük, hogy a tetőponton vagyunk, és ennél nem történhet izgalmasabb, az író még egy lapáttal rárak (mint mikor a HP 3-ban a könyv végén elfogják Black-et, és azt mondjuk, hogy innentől már "vége a könyvnek", egyszer csak megjelenik Dumbledor prof. az ötletével :D )

Másrészt a fejezetek jól elosztása, és a jólhangzó érdekes címük. ("Hermione titka", vagy "A dementor")

Nemcsak a fejezetek végén van érdeklődéskeltő utalás, hanem majdnem minden egyes duplaoldal végén! Ezért nem tudják sokan letennni. Itt egy példa a HP 3-ból

"Oh! - sikoltott fel Cho, és a mélybe mutatott.

Harry megzavarodva lenézett.

A pálya füvéről három dementor, három magas, fekete, csuklyás dementor meredt rá."

Ha egy ilyen mondat áll egy oldal végén ki bírja ki hogy ne lapozzon. :D

2013. jún. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert geecijó.
2013. aug. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!