Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelent az alábbi mondat?...

Mit jelent az alábbi mondat? "Boldogan húzta végig az ujjait a kortól kifényesedett, metszett bőrkötésen. "

Figyelt kérdés

Egy könyvben olvastam, de nem értem. Mi az hogy kortól kifényesedett? Hogy kell ezt elképzelni?

Előre is köszönöm ha valaki segít.


2012. aug. 15. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Háát, ennek a bőr öregedéséhez van köze gondolom.

Sokat dörzsölődött vagy csak szimplán eltüntek a természertes bőrben lévő barázdák, mert idő közben annjyira megpuhult vagy valami ilyesmi.

2012. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt értem amit mondazs, de ettől még miért lenne fényes?
2012. aug. 15. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ha nincs barázda, akkor simább a felület, sima felölet az fényesebb mint a nem sima...
2012. aug. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Annyira én ezt nem tudom elképzelni vizuálisan, de azért köszi:))
2012. aug. 15. 18:07
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz meg egy bőrkötőt, milyen változáson megy át a bőr évtizedek évszázadok során, tuti valami ilyemsi lesz a dolog mögött.
2012. aug. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyan régi és olyan sok kézen keresztül ment a könyv, hogy kifényesedett már.
2012. aug. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem ismerek bőrkötőt:)

Azért érdekes ez nekem mert ugye az elmúlással, meg az idővel a fakulást társítja az ember nem pedig a fényesedést...szóval baromira nehéz ezt elképzelnem...

nem tudom elképzelni hogy sok kézben járt ezért miért fényesedne? Nyilván tényleg valami a bőr tulajdonságával lesz ez, csak annyira furi

2012. aug. 15. 21:37
 8/11 A kérdező kommentje:
De egyébként köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 15. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
A bőr bársonyos felső rétege lekopik, emiatt kifényesedik (plusz az említett barázdák kisimulása). Ha van bőr ruhadarabod, akkor az is kifényesedik a könyökénél vagy a térdnél idővel. Ugyanígy a valódi bőr táska vagy cipő (ez könnyen megfigyelhető, nézd meg az orrát). Nem csak a kor, hanem a korok alatt az ujjak koptatása is számít, egy sokat forgatott bőrkötés elnyűttebb.
2012. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Háát, fényesítheti a kézen lévő faggyú is.

Én úgy tudom hogy a nagyon öreg bőr összezsugorodik, így lehet feszesebb is a bőrkötés.

2012. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!