Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvek egy 13 éves lánynak?

Könyvek egy 13 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Milyen könyvet ajánlanátok nekem? Most lettem 13 éves, lány vagyok, eddig Leiner Laura és Meg Cabot könyveit olvastam, nagyon tetszettek! :) A vörös pöttyös könyvek miről szólnak és hány éves kortól ajánlottak? Szóval írnátok címeket, hogy miket olvassak? :)

Köszi!



2012. aug. 28. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

13 évesen már nyugodtan belekezdhetsz a Vörös Pöttyös könyvekbe, ha másnak nem, hát szókincsfejlesztőnek mindenképp jó =)


Én tudom ajánlani közülük:


Aprilynne Pike: Szárnyak (Wings), Varázsigék (Speels), Illúziók (Illusions) ---> Én is 13 évesen olvastam az elsőt, és nekem nagyon tetszett :)


Szurovecz Kitti: Fényemberek (Nem soká jön a 2. része ^^)

Benina: Bíborhajú 1,2 (Nem ez a kedvencem, de aranyos történetek:))

Victoria Forester: A lány, aki tud repülni

Delphine de Vigan: No és én (engem megrázott, nem is tudom, miért VP könyv, de ha megérted, és rájössz az Összefüggésre, akkor... Hát igen, akkor OLYAN, ami lenyűgöz, megfog, és megsirat)

Jessica Day George: Éjféli bál


Most hirtelen ennyi jut eszembe, remélem segítettem valamennyit :)

2012. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, nem láttam a másik kérdésed: Miről szólnak?

Erre csak azt tudom mondani, hogy mindegyik másról, bár nyilván vannak közös vonások is... Fiú? Lány? Kettesben?

Igen, az öcsém oroszlánkirályt néz.

Amúgy mindenféle van, fantasy történetek, egyszerű, most játszódó regények (Lúzerek és bálkirálynők, Altatódal), egészen más világban játszódóak (A garabonc <3), Meg evilági, és másvilági is (Hush, hush) :)

2012. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:

Szia! :)

A vörös pöttyös könyveket elvileg általában 16 éves kortól ajánlottak, de szerintem nyugodtan olvashatsz attól még vörös pöttyöset. :) Én évek óta válogatok a témában és eddig szinte kivétel nélkül mindegyik tetszett. Ajánlom neked Szurovecz Kitti írónő könyveit, a Gyémántfiút, a Fényembereket és a Borostyánkönnyet. :) Aztán ott van még Maggie Stiefvater Shiver sorozata (Shiver, Linger, Forever) ami már egy kicsit komolyabb: Ezeknek a könyveknek van egy szomorkás, mélabús hangulata, a téma miatt, de nekem hatalmas kedvencem a sorozat. (:

Összefoglalva a Vörös Pöttyös könyvek egy kicsit már komolyabbak, ebben a témában rengeteg a könyvsorozat, egy részes kötetet alig olvastam még VP-ben. Szóval ha belekezdesz egybe, akkor a többi részét is el akarod majd olvasni. :D Témájukat tekintve sokszor fantasy, de persze vannak amik a valóságban játszódnak.

Ha ezek nem nyerték el a tetszésedet akkor még Böszörményi Gyula könyveit tudom ajánlani. :)


(Egyébként pont most olvastam Leiner Laura Remek! című könyvét, és nekem nagyon tetszett. :D)


Szintén 13/L

2012. aug. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szia!:) Én is kedvelem a Leiner Laura- és a Meg Cabot könyveket!:) A vörös pöttyösök nagyrésze 14 éves kortól ajánlott, de én is hamarabb kezdtem, nincs ezzel gond.:D Az én személyes kedvencem az "Időtlen szerelem" trilógia Kerstin Giertől.:) (Rubinvörös, Zafírkék, és a Smaragdzöld is készül) De vannak még jók: Twilight (Stephenie Meyer), Vámpírnaplók (L.J. Smith), Tökéletes kémia (Simone Elkeles), és még sorolhatnám.:) Jó nézelődést, jó olvasást! Hajrá!:)
2012. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Móricz Virág: Mexikói szerelem

Thury Zsuzsa: Tűzpiros üveggömb

Bakó Ágnes: Arcok egy belga tükörben

Jarmila Dédková: Martina újra táncol

Nagy Lajos: Három boltoskisasszony

Kertész Erzsébet: A három Róza

Kertész Erzsébet: Szonya professzor

Dániel Anna: Széllovasok

Dániel Anna: A karambol

Irena Jurgielweiczova: Minden másképpen van

Małgorzata Musierowicz: A karfiol virága

Joó Katalin: Minden másképpen van


Ezek kicsit régebbi könyvek, és tizennégy éven felülieknek ajánlják, de szerintem tetszenének.

2012. aug. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! :) Akkor szerintem kipróbálom a vörös pöttyöseket! A fantasyt nem nagyon szeretem, de keresek valami nekem valót köztük. Az utolsónak: Dániel Anna Széllovasok c. könyvét már olvastam. :)

Mindenkinek ment a "zöld kéz"! ;)

További válaszokat várok!

2012. aug. 28. 15:46
 7/21 anonim válasza:

Szia én is régóta olvasok vörös pöttyös könyveket.De a szeméjes kedvencem Cynthia Hand: Angyalsors és nemsokára jön az Angyalfény is.


14/L

2012. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Most olvasom az első vörös pöttyösömet :) A címe: Lúzerek és bálkirálynők. Nagyon tetszik! :)
2012. aug. 29. 11:28
 9/21 anonim válasza:
100%
Egyik kedvenc könyveimet ajánlom neked:Margaret Mitchel:Elfújta a szél,Emily Bronte:Üvöltő szelek és én is 13 éves vagyok.
2012. aug. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha már vörös pöttyös, akkor legyen jó sok! Én is leírom neked a kedvenceimet! :)

A lúzerek és bálkirálynők írónőjétől egy sorozat: (Halhatatlanok) Evermore, Blue Moon, SHanowland, Dark Flame, Night Star.

Az Evernight -sorozat.

Twilight -saga.

Becca Fitzpatrick - Csitt, Csitt, Crescendo, Silence (nemsokára megjelenik)

Lauren Kate -Fallen, Torment, Passion.

Bree Despain- Fekete bárány, Fehér farkas.

Szurovecz Kitti -ÖSSZES KÖNYVE!!! (Smink nélkül --->ezt MÉG NE olvasd!!! :DD , Gyémántfiú, Borostyánkönny (jövőre Smaragdfény) Fényemberek (trilógia lesz, most ősszel jelenik meg a második része!:) Aztán jön még az Álmodó hold is! :))

Akkor pszichothriller... :Sebastian Fitzek -Terápia!!! :)):DD

Mentsük meg Júliát

Lauren Conrad -Los Angeles üdvöskéi

Éééés.... még rengeteg sok könyv, de vörös pöttyösből most ennyit írok! :DD

Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt:nyvfaninfo.blogspot.hu/

2012. aug. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!