Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kármán József: Fanni Hagyomány...

Kármán József: Fanni Hagyományai ÉRTELMES nyelven létezik?

Figyelt kérdés

Ez a kötelező olvasmány, de hiába rövid, fejezetekre tagolt, a 10. fejezetig eddíg egy árva szót nem értek az egészből :S

nincsen valami olyan változata a műnek, ami kevésbé értelmetlen?

amit mai fejjel megért az ember?

mert ha ez végig ilyen f*s akkor biztos nem olvasok soha többé Kármántól!



2012. okt. 13. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Attól, hogy neked meghaladja a képességeidet, még ÉRTELMES nyelv az, kedves kérdező:)
2012. okt. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Tudod, ha megfelelően használod az internetet, kincsekre lelhetsz.

Google-n már az első oldalon találhatsz rövidített, "értelmes" leírást.

2012. okt. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem rövidítés kell, mert ez egy rövid könyv, csak egyszerűen nem értem miről van benne szó!
2012. okt. 13. 17:18
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Akkor neked az kellene, hogy valaki átírja mai nyelvezetre? Olyat nem fogsz találni... Olyan embert keress, aki már elolvasta és hajlandó neked segíteni.

Amúgy szerintem érthető nyelvezete van, pedig szerintem 20 évesen nem vagyok matuzsálem. Szóval nem a könyvvel van baj. Igaz, nekem anno a suliban az Ómagyar Mária siralmat sem kellett elmagyarázni szórul szóra, hogy mit jelent, mert 1-2 szó kivételével számomra teljesen érthető volt... Lehet velem van a gond? :)

2012. okt. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Igen utolsó, veled lesz a gond.. hiába van ez a "szöveg" (egyáltalán nevezhetjük annak?) magyarul, ha egyszerűen nem értek belőle semmit.. Mi lenne, ha legalább kortárs irodalmat kéne olvasni? Talán megszeretné mindenki (vagy legalábbis sokak) az olvasást.. Na nem magyart, mert a magyar kortárs irodalom is katasztrofális, hanem valami idegennyelven írott, magyarra lefordított könyvet, mert ezeket az "izéket" nem nevezem könyveknek..


Ha nem tetszik lehet lepontozni..

2015. jan. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!