Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki meg tudja mondani,...

Valaki meg tudja mondani, hogy miről fog szólni a Szabadság ötven árnyalata?

Figyelt kérdés

2012. okt. 16. 20:05
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
a szerkesztő bosszúja + szado-mazo terhes szex
2012. okt. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Mivel a második rész elég nyilvánvalóan ért véget, gondolom azzal is folytatódik. Már nagyon várom, a megjelenését!
2012. okt. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%

De tessék:


3. A szabadság ötven árnyalata (Fifty Shades Freed)



Cirka 1,5-2 hónap telt el az eljegyzés bejelentése óta, szerelmeseink épp a Földközi-tenger egyik mesés városában, Monte Carlóban töltik a mézesheteket, amikor újra látjuk őket. De szomorkodásra semmi ok, visszaemlékezések formájában ízelítőt kapunk az esküvői előkészületekből és a lagziból is. Egyetlen apró árnyék homályosítja el a boldogságot, hogy az esküvőre készülve Christian apja fel merte hozni a házassági szerződés kérdését. Anát ez fájón érintette, de Adoniszunk egy kategorikus nemmel letudta a dolgot.


A cselekmény felpörgetése érdekében kapunk némi gyújtogatást a Grey cégbirodalomnál, úgyhogy gerlepárunk hazautazik. A pulzusszám megtartásáról egy autósüldözés gondoskodik, amire a családi vacsiról hazafelé menet kerül sor. És most, hogy már tövig rágtuk a körmünket az izgalomtól, az írónő felfedi előttünk a főgonosz kilétét: Jack Hyde, alias Ana ex-főnöke. Ráadásul a szürke hétköznapokba visszatérésnek is megvannak a maga buktatói, jön a nagy dilemma Ana neve körül: lánykori, vagy férjezett. Christian pedig, hogy tetézze hősnőnk aggodalmait, közli, hogy neki szánja az egész kiadót. Mit is lehet tenni ilyenkor? Puffogni pár sort, aztán megint nem azt tenni, amit megígérünk, és máris az újabb bonyodalom közepén vagyunk: az ex-főnökünk betör a szigorúan őrzött lakásba, de ártalmatlanná teszik, mielőtt elérhetné célját. A felfokozott idegekre nyugtatóan hat egy hétvége Aspen-ben, ahol Elliot megkéri Kate kezét.


És amikor már végképp feladnánk a küzdelmet, hogy megértsük mi szükség volt a harmadik könyvre, végre megérkezik a válasz. Azért, hogy Christian kimondhassa, ami tinédzserkorában közte és Elena között történt, az akkor talán jó volt, de ma már úgy látja semmiképpen sem volt helyes. (Igen, ez az erkölcsi tan.) Ám mielőtt Anácska idült mosollyal hátradőlhetne, újabb fordulat következik, Ray balesetet szenved és kórházba kerül. Akkor is ott van még, amikor Ana szülinapjára Christian meglepetés partit szervez. (A bulit azonban én már odaátról figyelem, mert a délutáni események közben elhaláloztam cukormázas romantika túladagolásban. Nagyjából a szülinapi karkötő átadásáig bírtam.)


De ne lankadjon a figyelmünk, a jó hírek napja következik, Ray magához tér a mesterséges kóma után, és Ana megtudja, hogy gyereket vár. Adonisz nem fogadja jól a hírt, és a veszekedést lezárva lelép otthonról. Példátlan módon hajnalban tér haza, csatakos részegen, és ha ez nem lenne elég, kiderül, hogy a tiltott asszonnyal, Mrs Robinsonnal találkozott. Hősnőnk a tőle megszokott módon kezeli a helyzetet, de nem tudja nyugodtan puhítgatni hites urát, mert másnap meló közben felzaklató hívást kap az ex-főnökétől: Jack elrabolta Miát és 5 millió dollárt követel váltságdíjként. Ana nem tétlenkedhet, 2 órája van összeszedni a lét. Az akció tetőpontja természetesen a pénz átadása, ami kisebb csihipuhiba torkollik, ám hősnőnk lövése hamar véget vet neki.


Ana eszméletlenül, repedt koponyacsonttal és megropogtatott bordákkal fekszik a kórházban, Adoniszunk nem mozdul mellőle. És bár mindenki dühös hősnőnkre az esztelensége miatt, Carrick nem győz hálálkodni, hogy Ana megmentette a lányát, úgyhogy hősnőnk is megengesztelődik és kegyesen elfelejti azt a kis ballépést a házassági szerződéssel. A rohamléptű lábadozás után Christian hazaszállítja asszonykáját, majd újabb híreket kap az ex-főnök múltjáról, ami megvilágítja a kettejük közti rejtélyes kapcsolatot. Éjszaka dumapartit rendeznek, ahol Adonisz elmeséli Anának, hogyan is kezdődött kapcsolata Elenával. (Ne legyenek kétségeink, az erkölcsi konklúziót az írónő már korábban ellőtte.) Másnap elmennek a felújítás alatt álló leendő családi fészekbe, ahol megejtve a békülő szexet, Anácska úgy határoz, visszahozza életükbe a játszószobát. Vége.


Innen már csak az epilógus van, ahol ugrunk néhány évet, hogy szemtanúi lehessünk a tökéletes idillnek: hőseink a játszószobában teljes harmóniában alakítják az uralkodó-alávetett kettőst; Ana már a második gyereküket várja és természetesen megkapta a kiadó irányítását, amit naná, hogy jól csinál. Kitekintésként azt is megtudjuk, hogy Taylor és Gail összeházasodott, illetve Kate és Elliot lánya is megszületett.


Meglepő módon az epilógus után még két történetet kapunk. Az elsőben Christian első karácsonyába pillanthatunk bele a Grey házaspárnál. A másodikban pedig Christian szemszögéből olvashatjuk újra hőseink első két találkozását. Az utóbbi hihetetlenül jól esett a lelkemnek, mert Adoniszt kasztrálás előtti állapotában mutatja, és azt is megtudjuk belőle, egész pontosan mit szeretett volna tenni Anával az „Ön meleg, Mr Grey?” kérdés után. *pervy grin*

2012. okt. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Még én sem olvastam, de már nemsokára kiadják, 10 nap... ha nem halasztják megint el! Magyarul nincs meg nekem sem, angolul meg nem igen tudok én sem, így kénytelen vagyok várni...
2012. dec. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
93%
Hármas, koszonom, hogy megmentették par elpazarolt órától, amit a kony elolvasasaval töltöttem volna, ha nem találok hozzászólásodra :) Többszöri nekifutásra a kiadó odaajandekozasanal végleg felfordult a gyomrom, es sutba dobtam a könyvet, de a válaszod tökéletesen kielégítette maradék kíváncsiságom :)
2013. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
mivel magyarul a pdf-et nem fogadta el az e-book nálam, ezért kénytelen voltam angolul nekifogni. eléggé uncsi volt, ezért gondoltam elolvasok pár véleményt. köszönöm ezt az értékes hozzászólást. abba is hagyom, mert nem vagyok kiváncsi tovább a könyvre :) nem pazarlom az időmet egy ilyen párra :D
2014. aug. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hányadik fejezetben beszél elenáról? és hányadig fejezetben van a rablás? :D Köszönöm
2014. aug. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!