Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Arra vagyok kiváncsi, hogy,...

Arra vagyok kiváncsi, hogy, hogy tetszik a könyvem egy részlete?

Figyelt kérdés

Még nem kész,ennek a könyvnek tovább az lenne a lényege,hogy a férfi, adóságba szorul, talál két maffiozot akik kihúzzák a csávából,de aztán vissza kell adnia,minnél hamarabban,.....

A férjem titka



Ma június 15.-e van,ezt az egy dátumot megjegyezhetem mint férfi. Ma van 5 hónapja, hogy megismerkedtem a kedvesemmel Susan McGow-val. Emlékszem még arra a pillanatra mikor elősször láttam meg,előttem látom a megismerkedésünket:

- Helló! Szabad ez a hely?

- Ömm (egy kis habozás után) nem, nyugodtan leülhetsz.

- Amúgy a nevem George,és ezt a bájos kisasszonyt hogy hívják? (megcsókolom a kezét)

- Susan McGowan.

- Milyen bájos név.?

- Köszönöm,a nagymamámról kaptam ,sajnos már meghalt.!

- ÓÓÓ nagyon sajnálom. Őszinte részvétem.

- Hát igen,de nincs ellene mit tenni,az élet megy tovább…..

- Öhmöhm kedves Susan , nem lenne kedve eljönni velem péntek este vacsorázni?

- óÓ dehogynem…

És így kezdődött a bimbódzó szerelmünk,és hát lám ki gondolta volna hogy fél évre rá elveszem,egy hónap múlva lesz az esküvőnk. Mivel Susan vidéki lány ezért vidéken szerette volna tartani a menyegzőt,de mivel nekem több rokonom van,és hát lássuk be repülővel kicsit sok pénzbe kerülne ha elvinném a 170 tagú rokonságomat,barátaimat. Meg hát Susan családja Texasban él, az én családom meg Californiában, pontosabban Las Vegasban a Casinók városában. Nagyon szeretem ezt a várost,nagyon különleges,ha itt nől fel az ember akkor nagy mázlija van a szerencsejátékokkal. Az első randink helyszínén fogjuk tartani az esküvőnket, tágas, légkondícionált, és kényelmes. Susan ruháját ma veszik meg az anyjával és ő szeretné volna betartani azt a babonaságot, hogy a vőlegény nem láthassa a menyasszonyt a ruhában,csak a templomban. A Guardian Angel Cathedral-ban fogjuk tartani az esküvőt mivel a családom generációk óta ott rendezte, a díszítést a feleségem rendezi, úgyszintén az étteremben is (Ezt rájuk bízom). Az én öltönyöm,fekete lesz 1mm-es fehér csíkokkal, és piros nyakkendővel. Az öltönyt már a múlt héten megvettük,mert “amit ma megtehetsz ne halaszd holnapra”. De még így is küzdenem kellet érte.

“- Elnézést asszonyom,mennyiért árulja ezt az öltönyt?

- Sajnálom uram , de ez nem eladó,le van foglalva.!

- Igen?, nos ömm mennyiért is árulja?

- 245 $.

- Én megvenném ezt öntől 300 Amerikai dollárért,a többi a magáé (mármint a visszajáró,vagy micsoda).

-Sajnálom nem fogadhatom el, mivel… Mondtam már le van foglalva.!

-Akkor hajlandó vagyok adni érte 400 $.

- Nos Uram öröm volt önnel üzletelni.”

Ha most visszagondolok az emberek mit meg nem teszenk a pénzért.De mostmár ne merüljünk el ennyire a gondolatokban,nyíllik a garázs kapuja,biztosan a feleségem és az anyósom jöttek meg.

- Helló drágám!

- Ó hát Szia Susan (és megcsókoljuk egymást)!

- Sikerült kiválasztani a ruhát?

- Igen, és még milyen szép!!???

- Láthatom?

- Dehogy majd csak az oltárnál,te Brumimaci.

- Okéééé Manócskám……. (ismét csók)


2013. jan. 5. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, az elgondolás egész jó, de a helyesírásodon javíthatnál, valamint, néhol erőltetett, és túl sok haszontalan információt oszt meg az olvasóval.

Sok sikert a folytatáshoz!

2013. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kosz!
2013. jan. 5. 20:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hosszan vagy röviden?

Á, ha már kérdeztél, biztos a hosszabbat választanád, szóval bele is kezdek:


Látszik, hogy nagyon fiatal vagy (mondd, hogy nagyon fiatal vagy!). Szerintem ez nem egy könyv lesz, inkább csak... tollpróba, hogy szépen fogalmazzak. De ez nem is baj, gyakorolni kell, hogy valaki jól tudjon írni. Stephen King is azt mondta, annak, ahhoz, hogy valaki író legyen elsősorban két dolgot kell tenni: sokat írni és sokat olvasni (nem szó szerinti idézet, de a lényege ez).

Nos, ez a részlet tele van helyesírási és kifejezésbeli hibákkal. Pl.: elősször=először, láthassa=láthatja, nyíllik=nyílik stb. Ezeknek a javát a Word is jelzi. Ha igényesen szeretnél írni, ezekre nagyon figyelj, mert borzasztó sokat ront egy mű színvonalán. Nagyon ki tudja zökkenteni az olvasót egy-egy ilyen hiba.

Másodszor: ilyeneket, légyszi ne: "Milyen bájos név.?" (pont után nem teszünk kérdőjelet semmilyen esetben, itt pedig pláne nem, semmilyen kérdő hangsúly nincs a mondatban). Az ilyet is kerüld: "Igen, és még milyen szép!!??? " (nem kell halmozni az írásjeleket, egyből is felfogjuk. Tényleg. És itt sem ilyen hangsúllyal mondja, csak szimplán kijelenti, max felkiált, de a kérdőjelek, amiből megjegyzem hármat is kaptunk, teljesen fölösleges.)

Ha nagyon kötekedni akarnék, akkor még azt is megjegyezném, hogy szebb, ha a számokat betűvel írod ki. Pl.: 400=négyszáz

És akkor most térjünk a fogalmazási stílusodra: ahogy az első hozzászóló is közölte, egy csomó nem fontos, sőt értelmetlen információt közölsz velünk. Pár helyen nem, hogy indokolatlanul, de érthetetlenül.

Szeretném pár mondatod kielemezni, hogy lásd, mire gondolok, oké?

" Susan ruháját ma veszik meg az anyjával és ő szeretné volna betartani azt a babonaságot, hogy a vőlegény nem láthassa a menyasszonyt a ruhában,csak a templomban. A Guardian Angel Cathedral-ban fogjuk tartani az esküvőt mivel a családom generációk óta ott rendezte, a díszítést a feleségem rendezi, úgyszintén az étteremben is (Ezt rájuk bízom)."

És most darabokban: Susan ruháját ma veszik meg az anyjával --> nem szebb így: Susan ma veszi meg a ruháját az anyjával? Nekem nagyon nem tetszik ez a "veszik meg az anyjával" kifejezés.

"ő szeretné volna betartani azt a babonaságot" ---> szerette volna vagy szeretné (én ez utóbbit javaslom)

"generációk óta ott rendezte, a díszítést a feleségem rendezi" --> szóismétlés! az írók réme :) a második rendezi helyett lehetne intézi, tervezi, ő foglalkozik vele stb.

Egyelőre ennyi, de ha érdekelne még valami, szívesen folytatom. Kérlek ne vedd ezt most sértésnek, nem a magas lóról beszélek vagy ilyesmi, de még sok gyakorlásra szorulsz. Manapság van egy csomó oldal, ahol arról írnak, hogyan fejleszd magad, hogy alakítsd ki a karaktereket, mit kell megosztani az olvasóval, és mit ne.

További kitartás az írás nemes dolog :)

2013. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Scotty97 ***** válasza:
Kiegészítésként még annyit, hogy azok a részek ahol képzeletben helyetváltoztattál, túl hirtelen következnek, lehetne egy kis rávezetés. Ha érted mire célzok. A legvégén viszont teljesen ledöbbentem: Brumimaci, Manócskám... Próbálj valami könnyedebbet, mint pl.:drágám/szívem. Ezek nem hangzanak olyan erőltetetten. De az elgondolás tényleg jó:) Apropó (ezt a részt már csak a harmadik kommentírónak szánom), te/Ön már úgy látom hivatásszerűen "kritizál"/ír. Tudna tanácsot adni, ha szépen megkérem. Privát üzenetben várom a visszajelzését. Elnézést az ömlesztett tartalom miatt, de sajnos most már csak mobilról tudtam írni, és így sokkal körülményesebb.
2013. jan. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!