Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Leslie L. Lawrence könyvek...

A Leslie L. Lawrence könyvek valamelyikében nincs meadva Leslie életkora és külső leírása?

Figyelt kérdés
Érdekelne, de nem találom sehol. Ha valaki megmondaná, nagyon örülnék neki.

2013. jan. 13. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nincs, mivel az író amolyan "hősként" ábrázolja magát a regényeiben, és az E/1-ben íródott történetekben általában teljesen lényegtelen a mesélő külseje.

Ha meg érdekel, hogy néz ki az életben, keress rá Lőrincz L. Lászlóra :)

2013. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az író személye nem egyezik a történetben szereplőével, ezt Laci bá többször is kihangsúlyozta, szóval nem hiszem hogy a történetbeli Leslie is egy kedves korosodó bácsi lenne. :D
2013. jan. 13. 18:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor sem fontos a külső ilyen esetekben, ha E/1-ben írják a történetet. Ez a lényege a mondandómnak :)
2013. jan. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De engem meg érdekel. Tudom hogy ilyen szövegeknél nem szokta az elbeszélő saját magát leírni, de érdekelt volna hogy hátha van valami ilyesmi.
2013. jan. 13. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre a válasz:


"- Mennyire vagy azonos az általad kitalált figurával?

- Ha a külsőre gondolsz, az szóba sem jöhet. A regények Leslie L. Lawrence-e százkilencven centiméter, kefehajú, sportos fickó, író-olvasó találkozókon ezen jót szoktak derülni. A belső tulajdonságokban biztosan hasonlítunk egymásra. Ha az író egyes szám első személyben írja a történeteit, nyilván saját magát örökíti meg. Vagy azt, amilyen szeretne lenni.

- Leslie L. Lawrence azért magas, mert te az szerettél volna lenni?

- Nem. Azért, mert verekszik, meg olyan dolgokat csinál, amihez egy kövér kertitörpe nem lenne megfelelő. Például nem tudna bemászni egy ablakon. Mindenképpen egy sportos figura kellett, aki nem ijed meg a saját árnyékától.

- Hova tűnt a főhős felesége az első kötet után ?

- Amikor azt a könyvet megírtam, azt hittem, hogy egy könyv lesz. Semmi nem mutatott sorozatra, írtam egy könyvet, aminek a bontóján a nevem szó és betű szerint lefordítottam Leslie L. Lawrence-re. Ennek az egyik slusszpoénja szerint valakiről kiderült, hogy ő a főhős felesége. A sors azonban közbe szólt, mert érdeklődés mutatkozott egy második könyvre és a többire. Akkor viszont döntenem kellett. Leslie L. Lawrence-nek nem lehet felesége. Nem lehet egy asszonnyal a nyakán nyomozni. Nem beszélve arról, hogy ugye ő szeret nőügyekbe keveredni. Ezért más a Sindzse szeme, mint a többi. Egyszerűen el kellett felejtenem az asszonyt. Úgy tűnt, mintha sosem lett volna."


Siklósi Erika - A nagy titok kapuja – Riport Lőrincz L. László íróval, kelet-kutatóval"

2013. jan. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves utolsó, nagyon-nagyon köszönöm!!! :DDD
2013. jan. 14. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!