Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani ezekhez...

Tudnátok ajánlani ezekhez hasonló könyveket? (Szent Johanna gimi, Az a balfék Tommy Sullivan)

Figyelt kérdés
2013. jan. 25. 21:35
 1/5 izmike90 válasza:

Meg Cabot - Neveletlen hercegnő sorozata


Claudia Gray

2013. jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A neveletlen hercegnő naplója

Hűvösvölgyi suli

Lúzer Rádió Budapest!

Dalok Paulának

Egy ropi naplója

Sárkánylány

(Talán???)Twilight

2013. jan. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lúzerek és bálkirálynők, bad girl
2013. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

-Dalok Paulának

3 rohadt hosszú kötete lesz, ebben hasonlít a Szjg-re, mivel az is hosszú, és részletesen le van írva minden. Ebben is, úgy-ahogy... Ebben a lány 16-17 éves, és a barátnői is ekörül, szóval ez is pipa. De ez nem egy osztályközösséget, vagy hasonlót mutat be, nem is annyira sulis. Bár sokat játszódik az iskolában, de rajta kívül többet. Kicsit fura, mert Paulába kapásból 3 srác is szerelmes lesz, és lényegében csak erről szól. Vannak ugyan mellékszálak, de ez a lényeg. És amúgy több szereplő már 20-onéves (de csak olyan 22 körüliek...).

Szerintem jó könyv, bár annyira mégsem... Vagyis mást, mint a Szjg. Ez egy spanyol regény, és kicsit érződök is benne, tényleg más. De ez is modern, szóval egy próbát megér. :)


-Meg Cabot: Tinibálvány, Egy Igazi Amerikai lány 1-2, Hogyan legyünk népszerűek?

Sokkal rövidebbek, és más stílusúak is... Nagyon érezhető, hogy azok külföldiek. Nem tudom, hogy tetszeni-e fog, de egy próbát megér. Végülis mindegyikben tinik vannak. :) Amúgy talán a Tinibálvány hasonlít leginkább a Szjg-re, a karakterek miatt.


-Vajon létezik szerelem első látásra?

Nem is tudom... Kétségkívül más, semmi iskola, de van benne szerelem és családi gondok. Rövid könyv, egyszer el lehet olvasni szerintem. Amúgy egy 17 éves lányról szól, akinek elváltak a szülei, és most az apja újraházasodik. Lekési a repülőt, viszont az új járaton egy fura, 18 éves srác mellé ül... A könyv legalább fele a családról szól, de közben tényleg romantikus is. :)


-Sarah Dessen könyvek

Egyet sem olvastam még, de nagyon akarok, és nekem szimpatikusak. Mindegyik tinikről szól, szóval a téma megvan. Alig várom, hogy legyen egy kis pénzem, és megvegyem őket. <3


-Meg Cabot: A neveletlen hercegnő naplója

Nekem annyira nagyon nem is tetszett... Aranyos, meg minden, de nem egy Szjg szint. Vagyis inkább azt mondanám, hogy más. Én csak a 3. kötetig olvastam egyébként, de megfelelően befejezettnek éreztem, és abbahagytam. :)


-Girl 15, Girl 16

Na jó, ez nagyon-nagyon más. De az alaptörténet hasonló. Egyébként picit gagyi a könyv, de egyszer el lehet rajta szórakozni. Úgy-ahogy. :)


Kb. ennyi jutott az eszembe... Nem nagyon van Szjg-re hasonlító könyv. Most ez hülyén hangzik, mert nem is szeretem annyira a Szent Johanna Gimit, de ha úgy vesszük, tényleg nincs más ilyen stílusú! Se jobb. :( 15/l

2013. febr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tprmfb válasza:

Maros Edit:Hűvösvölgyi suli

Sarah Dessen:egy feljthetetlen év

Antje Babendere:Indigo Nyár

Meg Cabot:tinibálvány

Kalapos Éva:D.A.C.

2013. dec. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!