Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a Harry Potter hatalmas...

Mi a Harry Potter hatalmas sikerének a titka?

Figyelt kérdés
2008. jún. 3. 11:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
én 27 éves vagyok és nagyon szeretem potter urat. hogy miért? mert gyerek koromba én is sokat álmodoztam hogy tudok varázsolni, repülni, seprün.stb... ezt pedig a kedves íronö csodálatosan megfogalmazta, válaszokat ad pl hogy mi miért nem látjuk azt amit a boszorkák, hihetövé teszi, még ha tudjuk is hogy ez mese. de a lelkünk mélyén gyerekek vagyunk és elhiszük amit ír ahogy a télapoban is hiszünk.
2008. jún. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy kicsit más aspektusból tetszett meg a sorozat, mint az előző válaszolónak: a történetszövése bámulatos. Sosem tudod, mi fog történni húsz oldal múlva, fordulatos, és nem tündérmese az eredeti értelmében, hiszen a jók is meghalnak, a legfőbb jókról is kiderül, hogy azért nem ártatlan báránykák (pl. Dumbledore az utolsó részben), a gonoszakról pedig, hogy nem feltétlenül azok (Piton). Valamilyen szinten az életet tükrözi, és mesés formában mutatja be, hogy soha semmi sem fehér és fekete. Úgy is mondhatnám, "virtuális élettapasztalatot ad". Nekem ezért jön be nagyon, igaz, a médiafelhajtást már nagyon nem csípem körülötte.
2008. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én 21 éves vagyok, és nagyon imádom a HP könyveket, leginkább azért, mert úgy van megírva, hogy nagyon beleélem magam, eszméletlen fordulatos a történet, és persze minden kötet végén a magyarázat, az, hogy amit nem értettél, az értelmet nyer. És nagyon részletesen ki van alakítva a szereplők jelleme, élettörténete.
2008. jún. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
13%
A HP azert terjedt el, mert milliardokat oltek a marketingjebe. Az iro egy utolso utani plajbaszforgato volt. Erredetileg nem is akarta tovabbi kotetekkel folytatni a sorozatot, csak a marketingesek elmeseltek neki mennyi penzt kaszalhat, ha tovabb firkal. Grat neki. Mennyi szep regi mese kerult hatterbe a HP megjelenese ota.
2008. jún. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
69%

Én is HP rajongó vagyok,rengetegszer láttam a filmeket,olvasom a könyveket,szerintem azért sikeres a sorozat, mert igazán lenyűgöző,fantasztikus minden szereplője.

Aki az elejétől nyomon követi a filmet,már kiváncsi a folytatásra is,ugyanez volt a helyzet a könyvnél is.

2008. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Sziasztok!

33 éves HP rajongó vagyok. Engem is részben a történet szövevényes atmoszférája csábított el, de nekem nagyon tetszik a sorozat etikai/erkölcsi mondanivalója is.

Viszont nem értek egyet a 4. hozzászólóval. Miért kerültek volna háttérbe a régi jó mesék? Nem is nagyon voltak előtérben! Vagy azért gondolod így, mert a HP-ről beszélnek világszerte? Na és a HP előtt mennyit beszéltek nyilvánosan azokról a régi jó mesékről? Szerintem körülbelül ugyanannyit, mint most. Egyébként sokak szerint az volt a HP és J.K. Rowling írónő nagy eredménye, hogy rengeteg emberrel szerettette meg az olvasást.

Ja, és ha elolvasnád a sorozatot, nem hiszem, hogy azt mondanád róla, hogy egy "utolsó utáni plajbászforgató".

2008. jún. 8. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy külön világba röpít el, ahol más törvények uralkodnak, és már az erkölcsi értékrendszer, mint amiben élünk. És szinte része leszel ennek a világnak, bebarangolod az iskolát, a birtokot, a falut... Szerintem fantasztikus. Olyan, mintha kirándulnál, csak piszkosul izgalmas...
2008. jún. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
62%
16 éves vagyok,és három évvel ezelőtt egy könyvet nem olvastam volna el magamtól,de a HP igazi könyvmolyt csinált belőlem.Leginkább azt tetszett benne,ahogy a kalandosabb részeket olvastam,és egyszerűen le sem akartam tenni a könyvet!Szóval tényleg hálás vagyok,hogy elolvashattam,csak így utólag rájöttem,hogy nagy részét más művekből vette,sokszor még egész karaktereket is...
2008. júl. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
100%
22 évesen engem is lebilincselt a szövevényes történet, és nagyon megfogtak a jellemábrázolások is. A mondanivaló szerintem tartalmas,és szerintem nem kellett marketingelni, semmi rekrámra nem szorult, önmagáért beszél.
2008. aug. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
92%
nem ertek egyet a 16 eves hozzaszoloval.persze h eszrevettel hasonlosagokat.nincs olyan tortenet a vilagon ami meg nincs kimeritve.mindegyik konyvben,barmennyit olvasol,eszreveszel valamilyen hasonlosagot,mas konyvekel.en 19 eves H P rajongo vagyok es egyetertek azzal h egy mas vilagba repit.a csaladomban nagyon sok problema van es gyakran szeretnek kiszaladni a vilagbol.ilyenkor egy jo konyv segit ebben.a H P ilyen volt.tudomast sem vettem a korulottem levo vilagrol.olyan mintha a regenyben leirtak eletre keltek volna es teljesen reszeve valtam annak a vilagnak.
2009. febr. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!