Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani a Zabhegyezőhö...

Tudtok ajánlani a Zabhegyezőhöz hasonló kicsit depressziós könyvet?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szeretem a kicsit depressziós, elgondolkodtató könyveket, tragédiákat. (happy end ellenes vagyok) Tudnátok ajánlani ilyesmi könyveket?200-350 oldalas könyv lenne ideális. Kalandregényeket nem szeretem, Zabhegyezőben sem volt nagy cselekmény szál, csak mondanivalója legyen

#könyv #depresszió #Zabhegyező #depressziós könyv
2013. febr. 23. 15:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

Stephen Cbosky - Egy különc srác feljegyzései

Erlend Loe - Naiv, szuper

B. E. Ellis - Nullánál is kevesebb

2013. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

HARCOSOK KLUBJA!!!!! mindenképp olvasd el!

a könyv elvrendszere egészen hasonló holdenéhez.

2013. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Dettó olyan vagy mint én:OO imádom az ilyen lehangoló,depis könyveket,amiknek van egy kis filozófiai tartalmuk,és napokra katarzisba esek,és csak a történeten gondolkozom.


Az Egy különc srác feljegyzései tényleg nagyon jó,és hasonlít a Zabhegyezőre(rá is van azt hiszem írva a borítójára,hogy a "MODERN ZABHEGYEZŐ"),bár ott részleges happy end volt,mégsem volt neki semmi különösebb jelentősége.kb.240 oldalas.

Az én kedvenc könyvem a No és Én(Delphine De Vigantól),napokig gondolkoztam rajta.És bár én is szeretem a csattanós,szomorú végeket,és "happy end ellenes vagyok",a szereplőket annyira megszerettem,hogy örültem volna,ha boldogok lehetnek.220 oldalas.


Ha jöhetnek a hosszabb könyvek is,akkor Jodi Picult könyveket ajánlok még.

16/L

2013. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen gondolkodású ember:)
2013. febr. 28. 22:33
 5/15 anonim válasza:
76%

Sylvia Plath: Az üvegbura

Laurie Halse Anderson: Hadd mondjam el

Koncz Erzsébet: Lélekhasadás

Koncz Erzsébet: Tükörcukor(ez a Lélekhasadás 2. kötete)

Elizabeth Wurtzel : Prozac-ország

2013. ápr. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
21%

Jay Asher -Tizenhárom okom volt! Nagyon-nagyon-nagyon jó könyv. Én is szeretem a depressziós, elgondolkodtató könyveket..csak azért is, mert bele tudom élni magam, mert hasonló a helyzetem. Ez egy öngyilkos lányról szól, aki elmondja azt a 13 okot, amiért megölte magát. Ha szeretsz olvasni, én ajánlom..csak 600 oldalas..;)

15/L

2013. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
76%

Utas és holdvilág-Szerb Antal

trének hangzik de azért jó :)

2013. júl. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
82%
meg persze ott van az Egerek és emberek: John Steinbeck más a hangulata, de hazavág
2013. júl. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Én David Nicholls A nagy kvízválasztóját tudom ajánlani, imádom. Nem happy enddel végződik, de nem is fogod rajta szétbőgni magad, szerintem megmarad egy ilyen realisztikus síkban. Tegyél vele egy próbát, csak ajánlani tudom.


Egyébként a Tizenhárom okom volt nem kimondottan olyan, amilyenre te gondolsz...

2013. aug. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%

Iain Banks:A darázsgyár

Peter Marshall:Nincs helyed a temetőben

2013. aug. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!