Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 15 évesen kiadhatok egy...

15 évesen kiadhatok egy ismeretterjesztő könyvet?

Figyelt kérdés
Fontolgatok írni egy ismeretterjesztő könyvet a degukról, mert egyre gyakoribb kisállatok, viszont a legtöbben nem is tudják, hogyan kell helyesen tartani. Megírni mindenképpen meg fogom, csak azt nem tudom, hogy kiadhatom-e. Jobb lenne inkább 18 éves korom körül kiadni, vagy van olyan kiadó, amelyiknél így is ki lehet adni?

2013. márc. 8. 15:29
 1/5 Mirk ***** válasza:
100%

Ismeretterjesztő könyveket általában kutatók, doktorok, szakemberek; komoly szakmai háttérrel, tudással és sokéves tapasztalattal rendelkező személyek írnak. Nem pont hobbi állattartók.

Megírhatod, de sosem fogják kiadni, kivéve, ha te csináltatsz egy magánkiadást - természetesen a te költségedre.

2013. márc. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj neki blogot!!!! :D
2013. márc. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ismeretterjesztőt semmi képpen sem, kivéve, ha átlagon felüli degus tudásod van.

Különben meg róluk is annyi könyv van, mint a szemét.


De írni írhatsz könyvet, s ahhoz, hogy egy kiadó vállalja a nyomda és a kiadás költségeit, piszok jónak kell lennie.

Így is kis példány számban dobnák piacra, mert egy kiadónak sem érdeke, hogy a nyakán maradjon több ezer haszontalan könyv.


Én úgy tudom, hogy kiskorú amolyan manageri felügyelettel adhat ki könyvet, de ez nem tuti biztos.


De ahogy előttem írták, ha zsebből fizeted, akkor bármit kiadnak, csak azt jobb ha tudod, hogy egy ilyen súlyos összegeket nyom.

2013. márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a könyvet ne úgy írd meg, mint egy "tudományos" művet. Akkor nem lehet belekötni sem. Lehetne inkább valami lazább, pl. személyes degus sztorikkal, tapasztalatokkal. Emellett pedig beleírni mindent, amit csak tudsz a tartásukról stb. De a blog sem rossz ötlet.
2013. márc. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Olyasmit csinálj, amit tudsz javítani, ahogy rájössz, hogy nem úgy van. Akik 20 éve deguznak, azok is folyamatosan tanulják a dolgot, és az állatorvos által kiadott könyvben is akad eget rengető hülység.

Abban teljesen igazad van, hogy nagyon kéne egy korrekt degus könyv.

A degutopia honlapot nézegesd egyenlőre, és esetleg az állatorvosi egyetem egzotikus képzését próbáld elvégezni. Utána nagyon várjuk a könyvsorozatodat a rágcsálókról, és lelkesen terjeszteni fogjuk!

Kiadni bármit ki lehet egyébként, csak ki kell fizetned.

2013. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!