Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv Ferenc Józsefről?

Keselyüstök kérdése:

Könyv Ferenc Józsefről?

Figyelt kérdés

Először is: mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket!:)

Most pedig a kérés/kérdés: tudnátok nekem olyan könyveket mondani amikben bővebben olvashatok Ferenc Józsefről, főképp a magánéletéről, a feleségével való viszonyáról, a családjáról (gyerekei)? Fontos lenne, egy házi dolgozathoz kell, minden tippet, ötletet szívesen veszek. Előre is köszönöm a segítséget!



2013. márc. 30. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Neked is kellemes ünnepeket! :)


Itt:

[link]


és itt:

[link]


nézz körül, biztos lesz, ami segít. Vagy vannak magyar történelmi enciklopédiák, ezekben is találsz róluk infot.

2013. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezeknek egy részét már én is láttam, de sajnos a közelemben lévő könyvtárakban nincs meg, viszont van sok olyan találat is amit még nem néztem, remélem, sikerrel járok. (Egyébként jellemző, mindenféle módon rákerestem erre e témára épp csak a legegyszerűbb módot hagytam ki -> név + könyv):P Úgyhogy köszi szépen!:)
2013. márc. 31. 12:28
 3/5 A kérdező kommentje:
*erre a
2013. márc. 31. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, ez elő szokott fordulni :)


Még egy eeszembe jutott, a Rubicon című folyóirat

[link]


Itt van néhány cikk, de ha átnézed az archívumukat, meg a régebbi számokat, vannak olyan lapok, amelyek csak ezzel a témával foglalkoztak (egy pl. tudom, hogy van Sissiről, meg a dualizmus, monarchia koráról is), ezekben vannak magánéleti dolgok. Úgy alapból ajánlom a folyóiratot, csak azt nem szeretem benne, hogy 1-2 kivétellel az összes szám Sztálinról, Hitlerről, vagy az akkori magyar rendszerről szól - unalmas. De van azért néhány érdekesebb kiadványuk is.

2013. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ó, és ehhez a folyóirathoz még a sulikönyvtárban is hozzá tudok jutni, úgyhogy szuper. Köszi még egyszer!:)
2013. márc. 31. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!