Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a hűvösvölgy...

Mi a véleményetek a hűvösvölgyi suliról?

Figyelt kérdés

Szerintem kicsit hasonlít a szjg-re.

De inkàbb szól a való èletrôl. (hûvösvölgyi suli)



2013. márc. 31. 09:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
65%
Én megvettem. Elolvasni nem tudtam. Nagyon szeretem az szjg-t és ezért nagyon feldühített amikor már a 4. "egybeesést" (pl. ugyanabban a kerületbe játszódik mint a szjg) olvastam a 20. (!) oldalon.
2013. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
49%
Oké, de szerintem mindkettő más. Miért ne lehetnének egybeesések? Mindkettő a suliról szól. Mindkettő az életről szól. Tehát lehet, hogy nem a Hűvösvölgyi suli hasonlít az SzJG-hez, hanem az SzJG a Hűvösvölgyi sulihoz.
2013. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
94%
Utolsónak: láttad a kiadási évet? Az SzJG-t 2010-ben adták ki... Ez 2012-es. Ha van benne egybeesés, lehet, hogy véletlen, de azért az egy kicsit elgondolkodtató, hogy ekkora sikere van az SzJG-nek, és akkor kiadnak egy Hűvösvölgyi sulit...
2013. márc. 31. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
88%

Maga a könyv nagyon tetszett, de azért nem hiszem, hogy meg fogom venni a további részeit.

Viszont voltak negatívumai. Az egyik, amit mindenki felró neki, az hogy tényleg szinte megtévesztésig hasonlít A szent johanna gimire. Nekem volt a csúcs, amikor kiderült, hogy a "rosszfiút" (SPOILER!) Bíró Dávidnak hívják és 11. A-s(?). Nem tudom másnak mennyire maradt meg, mert például barátnőmnek nem tűnt fel, de nekem rögtön beugrott, az érdekes módon(...) szintén Bíró, Dorián neve.

A másik nagy problémám az volt a könyvvel, higy szinte mindent tudtam előre, és egyetlen egy "fordulaton" sem lepődtem meg. (spoiler) Ha ikrek, és ennyire kihangsúlyozza az egyik, hogy nem tudja a nevét annak akibe szerelmes, az ikertestvére szerelmének meg csak a nevét tudja, még sosem látta, nyilvánvaló, hogy ugyanaz. Egyértelmű, hogy abba szeret bele aztán, akiről kihangsúlyozta, hogy semmit sem tud,

2013. ápr. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
72%

(véletlenül elküldtem)

illetve alig szólalt meg, (és ezáltal a legnormálisabbnak tűnik). Nekem az se volt meglepő, hogy a netes barátnője miért nem akar vele találkozni, valahogy arra is ráhibáztam. (spoiler vége)


Mindettől függetlenül mondom azt, hogy nem volt rossz, sőt egészen élveztem. Azon a véleményen vagyok, hogy a történet, az hogy mennyire eredeti, vagy épp tucatsztori az csak egy bizonyos szintig befolyásolja az egész élvezhetőségét, és az írásmód sokkal fontosabb. Abban pedig nem volt hiba.

2013. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%
Igen, láttam a kiadási évet. Nem úgy értettem, hogy azt előbb írták, mint ezt. Hanem ha úgy nézzük, akkor tök mindegy, hasonlítanak, de mivel a gimis téma a legegyszerűbb , ezért gondolom sokan írnak ilyet. Olyan kérdést is láttam már, hogy leírta a kérdező az szjg tartalmát, hogy ezt ő találta ki. Tehát a Hűvösvölgyi suli ebben a szempontban nem olyan rossz. Én is olvastam olyan könyvet, amiben furcsamód ugyanazok voltak, mint egy másikban. De nem szeretnék vitázni, szerintem ne hasonlítsátok össze a kettőt, mert nem ugyanaz.
2013. ápr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 AncsiCR ***** válasza:
90%
Szerintem koppintása az Szjg-nek ugyanakkor lehet hogy attól még jó .. de az szjg utánozhatatlan és kétlem hogy bámelyik ilyen koppintásnak ekkora sikere lenne (mint az szjg-nek).Az alap dolgok stimmelnek mert kb ugyanannyiba kerül (párszáz ft különbséggel) , és ez is magyar gimi egy magyar írónőtől.. de attól még nem ugyanolyan és amíg leinr Laura a "kamaszok" nyelvén írja ez az írónő is probálkozik vele több-kevesebb sikerrel. És a stílusa , hangulata se ugyanaz és szerintem közel se olyan jó !
2013. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim válasza:
54%
Sztem is vannak "hasonlóságok,az Szjg és a HVG közt pl.: 1: Bíró Dávid 11.a/Bíró Dorián 11.a 2:kerület 3:Dóri-Nóri "összeveszik" kibékül/ Reni-Virág összeveszikkibékül (3. rész)4:..stb..Nem rossz könyv, de azért szerimtem akinek van esze az láthatja, hogy még így se érhet az SZJG nyomába! Annak a szereplői, és a cselekménye is izgalmas, szemben a HVG-vel aminek a szereplői elég slamposak, a cselekménye meg teljesen kiszámítható, én személy szerint azért kezdtem el olvasni, mert azt hallottam, hogy ez egy szjg utánzat, és kíváncsi voltam, hogy mit hozhatott össze Maros Edit, egy ilyen sorozat után mint az szjg. (amúgy én valami olyasmit hallottam, hogy 10 részes lesz, na most, ha 1 könyvnek ennyi volt a cselekménye, hogy ikerszerelem, csalódás, békülés, és happyend, akkor milyen lesz a többi könyv...)
2013. ápr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Màr a màsodik ia megjelent!
2013. ápr. 20. 20:42
 10/40 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nagyon jó nem koppintás érdemes elolvasni.

Én mondjuk előbb olvastam a Hűvösvölgyit mint a Szent Johannát de akkor is jobban tetszett a Hűvösvölgyi :)

2013. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!