Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ki hogyan értelmezi H. P....

Ki hogyan értelmezi H. P. Lovecraft A fa című novellájának végét?

Figyelt kérdés

A többi novelláját értem, de bevallom, ebbe belebuktam. :D


A link hozzá:

[link]



2013. márc. 31. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Hm, hát ez engem is megfogott. Az gondolom egyértelmű, hogy az olajfa Kalos szelleme (vagy hasonló, esetleg vmi "életenergia-maradék" amit a fa gyökerei szívtak fel a hullából :) - Lovecraft amúgy is megszállottja a beteges kinézetű növényeknek). Mivel a két szobrász nem rivalizált, ezért az nem tűnik logikusnak, hogy Kalos idő előtt látni akarta Musides szobrát, vagy hogy meg akarta volna azt akadályozni, hogy mások láthassák. De mire mondja, hogy "tudom, tudom"?

Lehet, hogy Lovecraftnek nem volt célja a történet kifürkészhetővé/érthetővé tétele (bár ez fura lenne tőle, mivel állandóan az ember szájába rágja az állítólag rejtett dolgokat).

Azt hiszem nem jutottam előbbre.

2014. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, itt találtam egy cikket: [link]

melynek írója szerint vmiféle bosszú (utolsó bekezdés).

Lovecraft wikin pedig ( [link] ) ilyeneket ír a "Gender"-nél: "Romance is likewise almost absent from his stories; where he touches on love, it is usually a platonic love (e.g. "The Tree")." - feltételezem itt erre A fa c. novellára gondol, ami elég fura.

2014. jún. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még mindig én vagyok, itt még találtam olvasói véleményeket, ha érdekel: [link]

Meg kell mondjam, szerintem ez nem tartozik Lovecraft jobb írásai közé. A Zarándokút Kadath-ba címűt olvastad? Tetszett?

2014. jún. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Látom, mások sem egységesen értelmezik a történetet, többféle értelmezés is létezik. :-)


Igen, olvastam a Zarándokút Kadathba c. novelláját is, még régebben, és nagyon lenyűgözött. Ez a kedvenced tőle? Vagy melyik?

2014. jún. 30. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!