Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Hobbit filmnek az elején...

A Hobbit filmnek az elején amikor bemutatják Smaug pusztítását akkor a Balin miért fiatalabb és Thorin miért nem öregedett? Mennyi év volt (kb) a váratlan társaság megvendégelése és Erebor elkobzása között? O. o

Figyelt kérdés

2013. ápr. 20. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a törpök kicsit másképp öregednek, bár nem vagyok egy törp szakértő :)
2013. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Balin azért volt fiatalabb, mert ő egyébként is fiatalabb (Thorin kb 20 évvel idősebb tőle). Egyébként, Thorin azért nem öregedett, mert a törpök lassan öregszenek, több, mint 200 évig is élnek.

Erebor elkobzása és a váratlan társaság megvendégelése közt pedig kb 150 év telt el (úgy emlékszem).

2013. ápr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ááá értem köszi! : )
2013. ápr. 26. 18:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia D!:)
2013. ápr. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, de Balin később teljesen beőszült, míg tényleg Thorin az, aki a legkevésbé öregedett (a könyvben egyébként Thorin a legidősebb törp, nem Balin). Azért őt is öregítették, a film elején rövidebb és sötétebb a haja, nincsenek benne ősz hajszálak. Nekem megvan a WETA Workshop Hobbitos albumsorozatból három (a film készítési folyamatait. rajzokat stb. mutatja be) .Thorinnak az elején törpösebb kinézetű és idősebb változatokat is kreáltak, aztán nem értem pontosan miért (mivel angol nyelvű az album), de egy kevésbé törpösebb külső lett a végeredmény (Kilinél és Filinél is, de ott azt hiszem azért, mert a színészeken nem mutatott jól a túl sok szakáll)
2016. jan. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a törpök valóban 250-300 évet éltek, Thorin pedig a küldetés idején azt hiszem 195 éves volt. Végül is arányaiban nézve lehet hogy nem baj,hogy nem lett ősz hajú, de egy kicsit idősebbnek kellett volna kinéznie (Balinnak meg jóval fiatalabbnak) ha hűek maradtak volna a könyvhöz.
2016. jan. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!