Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen képregényt ajánlanál?

Milyen képregényt ajánlanál?

Figyelt kérdés

Manapság gyűjtöm a képregényeket, és mivel Batman nagy kedvencem, vele kezdtem, de úgy tűnik, hogy begyűjtöttem minden olyan füzetet, ami magában vagy 2-3 részben egy önálló sztorit mesél el (Hush 1-3, Halotti maszk, stb.). Egyrészt kíváncsi vagyok, hogy mi az elnevezése az ilyesféle füzeteknek, amik nem időről időre 30-40 oldalon jelennek meg folytatva a történetet.

Másrészt tanácsot szeretnék kérni, hogy mely hasonló hosszú történeteket érdemes még begyűjteni magyarul, akár más hőssel is?

Nézegettem a fent említett rövidebb füzeteket, de nagyon sokféle van, 1-1 hőshöz vagy csapathoz is sokszor tucatnyi jelenik meg folyamatosan, más-más szerzőtől. Azok közül nehéz lenne választani, meg jobban is kedvelem az egész sztorikat.

Remélem nem volt nagyon érthetetlen a kérdés. :)



#képregény #Batman #hosszabb folytatásos történet
2013. máj. 3. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

"Egyrészt kíváncsi vagyok, hogy mi az elnevezése az ilyesféle füzeteknek, amik nem időről időre 30-40 oldalon jelennek meg folytatva a történetet"


Általában one-shot (egyrészes történet, nagyobb terjedelmű oldalszámmal) illetve graphic novel (önálló történet, amely elmesél 1 történetet x szereplőről, s nem kötődik szorosan a futó sorozatokhoz...persze kötödhet, ez nincs kizárva).

De amit Te vettél, azt TPB-nek hívják, azaz gyújteményes kötet. Több részt gyűjt egybe a kiadvány, általában puhafedeles kivitelben.

Az említett Hush rossz példa, mert azt a havonta megjelenő amerikai Batman-sorozatból ragadták ki (ha jól emlékszem 608-619. számok), a Halotti maszk meg jó példa, mert az egy teljesen önálló, független kötet (igaz, Amerikában, ha jól elékszem az is először 4-5 füzetben jelent meg, s utána kiadták TPB-ben is).


Talán a Kingpin kiadó képregényeit érdemes begyűjteni, mert azok eléggé kötődnek egymáshoz, s relatíve kihagyás nélkül jönnek a folytatások.


Ami talán a régebbi füzetekben jelent meg, s érdemes begyűjteni az a:

Marvel Extra: 2-6 (Ostrom);

Marvel Extra: 7-10 (A Fantasztikusok az X-men ellen);

A titkos háború, amely több füzetben jelent meg ( [link]

A Galactus-per (Marvel Extra: 13-17);

Inferno ( [link]

A Főnix halála ( [link]


Az egyes sorozatokat itt is megnézheted (hol mi jelent meg):

[link]

[link]

[link]

2013. máj. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amit nagyon ajánlok, az a Watchmen. 3 kötet (12 szám), teljesen független minden másik történettől, saját univerzumában játszódik. Eléggé egyedi hangvételű, azt meséli el, hogy milyen egy olyan világ, ahol voltak ugyan szuperhősök, de a népnek elege lett belőlük, és betiltották. Olvass bele az Alexandrában az elejébe, és ha tetszik, vedd meg. :-)
2013. máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kösz, a Watchmen-en már gondolkoztam. Filmben már láttam, de nyilván nem ugyanaz (lásd zöld lámpás trágyamozi).

Belepillantottam már, de elsőre kicsit régiesnek tűnt a grafika. Valószínűleg modernebbhez szoktam. Nem vetettem el, de még szokom a gondolatot.

2013. máj. 20. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!