Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek van értelme...

Szerintetek van értelme Magyarországon e-bookot kiadni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen, van.

Én sok könyvet e-book formában olvasok.

Azt könnyebb magammal vinnem utazás közben, sok kis helyen is elfér.

Bár a hagyományos könyv az igazi számomra is.

2013. máj. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nemigazán, mivel 27%-os ÁFA van rajta, míg a papíron 5%-os. Emellett másolásvédelmet tesznek rá, ami szvsz használhatatlanná teszi, mivel amilyen eszközön először megnyitod, azon használhatod csak később, hiába olvasnád laptopon, e-book olvasón, mobilon, de még újratelepíteni sem lehet az op-rendszert, mert attól is használhatatlanná válik.


Ha ki akarsz adni egyet, akkor ne kérj érte magas árat, az emberek nem szeretnek olyanért sokat fizetni, amit konkrétan nem kapnak a kezükbe.

2013. máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Megkérdezhetem, milyen ezközt használsz, ami így működik? Nekem kindle-öm van, és bármilyen eszközön meg tudom nyitni ugyanazt a könyvet. Sőt, szinkronizálja is, hogy hol tartok benne.

Attól tartok, Mo-n még nem igazán kiforrott az ebook-piac.

2013. máj. 12. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is Kindle-ön olvasok e-könyveket.

De ugyanazt át tudom másolni laptopra vagy asztali gépre és megnyitni, olvasni, bármelyiken.


A másolásvédelem arra szolgál, hogy ha valaki felteszi a netre, hogy mások letöltsék, akkor be tudják azonosítani, hogy kinek a példánya került fel. Ezzel próbálják azt elérni, hogy mindenki vegye meg, és ne egy példány menjen "kézről-kézre".


Természetesen vannak olyan e-bookok is, amiket valóban telepíteni kell, és az eredetileg telepített eszköz azonosítójával használható onnantól kezdve. Én magam ilyet alapból nem vennék meg: mert akkor nem tudnám több saját eszközön olvasni.


1. voltam

2013. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok


Hogy konkrétan, mire is gondoltam a másolásvédelemnél, arról pl. itt olvashatsz többet:

[link]


Sajnos már ott tartunk, hogy a gyártók terelik a felhasználókat az illegális változatok felé, mivel már a használhatóság rovására korlátoznak mindent.

2013. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem épp a másolhatóság miatt nem érdemes e-bookot kiadni Magyarországon. Mindenki agyba-főbe másolná ingyen, mint ahogy a zenéket és filmeket is. Alig volna aki pénzt adna értük. Ez nálunk még nem biznisz, és szerintem sokáig nem is lesz az. Amúgy én nem adnék pénzt elektronikus könyvre, csak papír formátumúra...
2013. aug. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!