Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnál egy ilyen témájú...

Elolvasnál egy ilyen témájú regényt? Milyen az alaptörténet?

Figyelt kérdés

Sosem írtam még 100 oldalnál hosszabb történetet, de a nyár folyamán szívesen papírra vetném azt, ami évek óta itt van már a fejemben. Egyelőre még semmi nincs kidolgozva (párbeszédekkel, hosszú leírásokkal) belőle, szóval részletet ne kérjetek.


A történet egy alternatív világban játszódik, ahol nem az ember az egyedüli uralkodó faj. Angyalok és a démonok osztoznak még velük a területen. A főszereplő egy 15 éves démonvadász fiú (Damis Catalau), akinek (mint általában a főszereplőnek) különleges szerepe van a világ sorsának alakulásában, ugyanis ő az egykori Lossingar-dinasztia legfiatalabb uralkodójának (Dariu Lossingar) reinkarnációja. Dariu 15 évesen került a trónra, szüleivel saját kezüleg végzett. Persze, nem teljesen saját akaratából, gyermekkori tanítómestere, Sa'arang, ellopta a gyermek lelkét, egy talizmánba zárta, és kihasználta a fiút (most nem megyek bele, hogy miért - hosszú és nem teljesen kerek történet). Később, az angyalok és az emberek egy csoportja - egy háború során - a talizmánt fogja felhasználni, hogy legyőzze a démonok seregét és megölje Dariu-t.


Mielőtt folytatom van egy fontos leszögezni való - A történetemben a démonok el vannak átkozva (szintén nem magyarázom), ez pedig annyit tesz: Kell lennie egy nem démoni lénynek, aki "irányítja" őket. Az "írányító" úgy tudja hatalmába keríteni a démont, ha megtudja a valós nevét, amely minden démonnak adott a születésekor, és legtöbbször a szüleik jelölik ki a gyermek "írányítóját" (azaz, tehetősebb családoknál, a tanítóját). Egyszerre csak egy személy tudhatja egy démon valódi nevét, több sosem. Ez kezdetben az anya, később az "irányító".


Szóval, ez a talizmán a háború után eltűnt, és a legendák arról szólnak, hogy ahol felbukkan, ott az emberek megtébolyulnak. Ezt kihasználva vadásznak Dariu hajdani hűséges követői a talizmánra, hogy mikor eljön az idő, egyesítsék a lelket a testtel (Damis, aki, mint mondtam, Dariu reinkarnációja) és visszakapják vezérüket.


Damis közeledik ahoz, hogy betöltse a 15. életévét, és nem érti, hogy apja miért próbálja rejtegetni őt az egész világ elől.


Van egy másik szál is a történetben. Kell bele természetesen egy női karakter is. Ziamara Ashbury falujában az emberek, köztük a szülei is, egyre furcsábban viselkednek. Egyesek azt mondják, átok ül a falun. Nagymamájához költözik, de még mielőtt elmegy, apja, aki lassan maga is kezd becsavarodni, ad neki egy nyakláncot, amit Zira viselni is fog. Később kiderül majd, hogy ez AZ a talizmán, és Zira éppen pont abba a faluba megy, ahol Damis is él. Érdekes módon, ha Zira viseli a talizmánt, minden emberekre gyakorolt hatása megszűnik, sőt gyógyítni is képes vele. Egyszóval nemcsak Damisnak van érdekes múltja. Ez a két karakter - Zira és Damis - fogja képviselni a szerelmes párt, csakhogy az újonnan kitörni készülő háborúban származásuk megkövetelné, hogy az ellenkező oldalon harcoljanak. A démonok átka is szerepet fog játszani kettejük történetében, ugyanis Zira lesz az egyetlen, akinek Damis képes lesz elmondani a valódi nevét, miután démon lesz belőle. És még nem is említettem a jelenlegi uralkodó lányát (a hercegnőt - Benedicta Moonlight), aki halálosan szerelmes lesz Damisba, és inkább megölné, minthogy Damis mást szeressen.


Bocsánat a hosszúságért. Remélem valakinek sikerült végigolvasni :) Mit gondoltok? Esetleg van valakinek jobb ötlete a talizán helyett? Ezt olyan elcsépeltnek érzem.


16/L (szóval ez még csak szárnypróbálgatás, semmi több)



2013. jún. 16. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Van fantáziád, az biztos! :) Én személy szerint nem igazán szeretek hasonló témájú könyveket olvasni, de ez nem jelent semmit, mindenki más műfajt szeret. Rengetegen vannak, akiket érdekelhet egy ilyesmi fantasy. Ha ezt a sok szálat, cselekményt össze tudod rakni egy egységes egésszé 16 évesen, akkor megemelem előtted a kalapom! Szerintem mindenképpen érdemes próbálkoznod, az írás értelmes és hasznos időtöltés, és látszik, hogy neked ebben a fantáziád, logikád és gondolkodásod is segítségedre van, szóval hajrá!! :)
2013. jún. 16. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:O Igen, igen, igen! Én nagyon szívesen elolvasnék egy ilyen témájú regényt. Mert a fantasyt imádom, a fantasy sztoriba nekem kell egy kis romantika, titok meg miegymás és most az angyalok, démonok is bejönnek...

De ez az alaptörténet amit leírtál :O Nem találok benne semmi kritizálni valót. Nekem tetszik. A talizmánra meg nem tudok jobb szót kitalálni, jó lesz az. Bár jó bonyolult történet azt el kell mondanom. De ha jól meg tudod írni akkor le a kalappal előtted és sok sikert :D

Ja és mondtam már, hogy én szívesen elolvasnám? Már csak egy kis részletet is? :D

2013. jún. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 rajcziz ***** válasza:
100%

Az alapötlet meglehetősen jó. Kicsit még finomításra, árnyalásra szorul, ez így túl kevés egy regényhez. Nem hiszem, hogy fenn tudnád tartani az izgalmat, persze lehet, hogy tévedek. Rengeteg kérdés felvetődik persze a fantasy téma kapcsán, nem tudom, milyen az angoltudásod, van egy jó oldal, ahol ezeket a kérdéseket felsorolják, segít a háttér megalkotásában.

Egy megyjezés (ha lehet): Zira lehetőleg hamarabb kapja meg a nyakláncot, minthogy szó esne a talizmánról, és a "mellékhatást" is később oszd meg az olvasókkal. Így is elég egyértelmű lesz, hogy Zira nyaklánca a talizmán, ami nagyon levonna az élményből. Ez az a pont, amit nagyon át kell gondolnod.

2013. jún. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon fantáziadús történet, ha ki tudod dolgozni, hajrá! Az alapstory kicsit bonyolult, nyilván egy regényben kidolgozva érthetőbb lesz. Én elolvasnám!
2013. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a visszajelzéseket!

Nyilván van még mit javítgatni rajta. Hozzá is fogok, amint befejeztem a történetet, amit most írok.

Köszönöm mindenkinek :)

2013. jún. 17. 20:00
 6/6 anonim válasza:
Nekem nem tetszik túlságosan: az egész rendkívül zavaros és maga a történet pedig semmitmondó. De egyébként tényleg nagy a fantáziád és semmiképp se hagyd abba az írást.
2013. aug. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!