Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Bakik a Harry Potter könyvekbe...

Bakik a Harry Potter könyvekben? Vagy összefüggéstelen dolgok? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2009. okt. 30. 23:30
❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
 681/1180 anonim ***** válasza:
100%
Ja most kétszer jött el majdnem ugyazaz, az elsőnél lefagyott valami.
2012. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 682/1180 anonim ***** válasza:
100%
Én most olvastam ki a 2. könyvet, és azt nem értem, hogy van az a rész, amikor megtalálják hermionénál a papírt a baziliszkuszos szöveggel. Utána bemennek a tanáriba, hogy szóljanak valakinek, de pont jön egy ilyen riadó. A srácok ugye elbújnak hallgatózni. Utána meg csak azt írja a könyv, hogy a klubhelyiségben depiznek. Miután kihallgatták, mit beszélgetnek a tanárok, miért nem jöttek elő a szekrényből? Miért mentek vissza a klubhelyiségükbe, miért nem szóltak egy tanárnak, ahogy eredetileg tervezték? Oké, hogy Ron totál kikészült, mert a tesójáról volt szó, de szerintem annál inkább kellett volna szólniuk azonnal valakinek. Szerintem ez nem volt valami logikus lépés az írótól.
2013. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 683/1180 anonim ***** válasza:
88%
Mert hülyék.
2013. jan. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 684/1180 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se logikus, de a Harry Potterben fontos, mindent egyedül csináljanak, és a tanárok akkor se higgyenek nekik, amikor segítséget kérnek.
2013. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 685/1180 anonim ***** válasza:
100%
A 4. részben a próbákon mit lát a közönség? Az első próbát még értem, a másodikon annyit látnak, hogy feljönnek a bajnokok a víz alól, a harmadikon meg semmit. Akkor minek van közönség meg lelátó?
2013. jan. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 686/1180 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezen már én is gondolkoztam. Szerintem a 3. próbán is az a célja a lelátónak, mint a másodikon, hogy együtt várják ki érkezik ki elsőnek a tóból/labirintusból, és persze közösen szurkoljanak. Bár szerintem annak lett volna értelme, ha belátnak a labirintusba, és nézhetik, hogy küzdenek a versenyzők. De nyilván ez nem lett volna jó megoldás a könyv cselekménye miatt, hisz így Kupor nem tudta volna végigvinni a tervét.
2013. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 687/1180 anonim ***** válasza:
100%
Volt láthatatlanná tévő köpenye, azt talán meg lehetett volna oldani. Viszont akkor rögtön tudták volna, hogy Harryék eltűntek. Azt nem tudom, hogy keresték-e őket. Néhány óra eltelt már akkor, nem kezdtek aggódni a szervezők?
2013. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 688/1180 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az sem világos, hogy végülis teljesen mindegy, hány pontot szereznek az első két próbán, úgyis az nyeri a tusát, aki megfogja legelőször a kupát? Akkor meg nem tök mindegy? És rész pontokat biztosan nem kapnak, hisze elvileg senki nem nézi,mi történik a labirintusban. Szerintem ez is fura... oké, hogy fellőhetik a csillagokat, de aki súlyosan megsérül, és nem tud, az órákat is bent fekhet és felfalhatja bármi?


És igen, Harryék eltűnését sem vették észre, pedig biztosan volt 1-2 óra. Ennyire lazán kezelték volna ezt a próbát?

2013. jan. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 689/1180 anonim ***** válasza:
100%
A pontszámok alapján indultak a labirintusba. Harry és Cedric először, kicsivel később Krum, aztán Fleur. Hát biztonságosnak én se mondanám.
2013. jan. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 690/1180 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem írta a könyv, hogy (talán) belülről is figyelték a labirintust, a lényeg h készenlétben voltak. Harryék eltűnését talán ha észre is vették, valószínűleg tehetetlenek voltak ha pedig nem, akkor talán hihették, hogy annyi ideig tart elvégezni a próbákat és megtalálni a kupát, nem?
2013. jan. 30. 01:43
❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!