Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Óriási dilemma előtt állok,...

Óriási dilemma előtt állok, fizessek azért, hogy kiadassák a könyvemet?

Figyelt kérdés
Írtam egy könyvet és sikerült találnom egy kiadót is.A gond az,hogy kezdő író vagyok és a kiadó szerint kockázatos,hogy a befektetésük megtérülne. 300 ezer ft-ot akarnak tőlem,hogy szálljak be a költségekbe.

2013. aug. 28. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
300 ezer forint nagyon sok, talán először kellene beszélned ismerősökkel, rokonokkal akik elolvassák és vélemény mondanak. Én szivesen segítek benne, ha érdekel írj privit.
2013. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom,hogy ez rengeteg pénz. Igazából nagyjából van ennyi félre tett pénzem,de másra szántam.

Most nem magamra gondolok,de tegyük fel,hogy van egy tehetségtelenebb író aki könnyedén kifizet egy, ilyet annak megjelenik a könyve a pénz miatt.Míg a szegény,de tehetséges íróknak pedig nem.

Ez így nem igazán igazságos szerintem.

2013. aug. 28. 11:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen nem igazságos ez így van mindig, ezért fejeztem be a könyvem írását, Tudom, hogy úgyse lenne pénzem kiadatni. De neked javaslom az online kiadást, nem kell nekik fizetni semmit az összes pénzt megkapod te. Keress valami jó e-book eladó oldalt.
2013. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Be vallom nem vagyok járatos annyira a témában.Az e-book pontosan,hogy működik?

Igazából arra is gondoltam,hogy feltöltöm a könyvemet,mondjuk fejezetenként a netre.Így aki akarja ingyen eltudja olvasni.

2013. aug. 28. 12:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Az is egy megoldás, ha már leirtad akkor ne menjen kárba. Nem tudom utána kell néznem nekem is, majd ha sikerül valamit kideríteni akkor leirom.
2013. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nagyban függ attól, hogy mit ajánl a kiadó. Ha csak annyit, hogy kinyotatják, aztán viheted, semmiképp ne fizess érte, mert nem fogod tudni eladni.

A másik kérdés, hogy te mit szeretnél. Ha ingyen is hajlandó vagy feltenni a netre, akkor nem értem, miért akarsz érte ennyit kiadni?

Van olyan nyomda is, ami megcsinál neked egy példányt, felteszed a polcra, a neten meg olvassák az emberek.

Mi a célod?

2013. aug. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudok ezekről a lehetőségekről.Nem szeretnék nevet említeni,de ahova én küldtem el az egy ismertebb kiadó.Nemcsak kinyomtatnak x példányt és a kezembe nyomják, hanem árusítanák az üzleteikben is a könyvemet.
2013. aug. 28. 14:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem biztos nem érne meg ennyit a dolog, de te tudod. Ha ez életed nagy álma, úgysem tudunk lebeszélni róla. De az 100000000%, hogy én nem adnék érte ennyi pénzt.
2013. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem egészen értelek, a kiadónak beadtad a kéziratot, akik pontosen ezt válaszolták? Tehát előtte a honlapon nem tüntették fel, hogy pénzt kérnek? Menekülj, komolyan. Ez nem tisztességes magánkiadásnak sem.

Két módszer van alapvetően: vagy feltüntetik a honlapon, hogy ők magánkiadók, ha a fejedre állsz, akkor is kérnek pénzt a kiadásért, mert ez a profiljuk, vagy nem tüntetik fel, és akkor ők fizetnek neked, ha megvennék a kéziratot. Ha valaki úgy kezdi, hogy oké, kell nekünk a műved, de kockázatos a befektetés, ezért fizess te, az sumákol a két kategória között. Az ilyet jobb hagyni, akkor már egy tisztességes self-marketinges eladás e-bookra Publion keresztül, huszadennyiből kijön, valószínűleg ugyanakkora terjesztéssel, mint amit a kiadó mondott volna. (Tudom, a negatív reklám csúnya, de melyik kiadó?)

A költségekbe "beszállni": nem. Keress másik helyet. Ha fizetnél, akkor olyat, amelyik a kezdetektől megmondja, hogy fizess, és ezért cserébe pontról pontra leírják, mit kapsz.

2013. aug. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem keres másik kiadót hátha ők mást mondanak.
2013. aug. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!