Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » SZJG: Ezeket csak én furcsállom?

SZJG: Ezeket csak én furcsállom?

Figyelt kérdés

1. Reni soha semmilyen házimunkát nem csinál, csupán egyszer ellapátolta a havat és kész.

2. Egy erős iskolában doga közben nincs ideje az embernek arra, hogy az A és B csoportot is megírja, arról már nem is beszélve, hogy egy ilyen kis létszámú osztályban még a legh*lyébb tanárnak is feltűnik, ha valaki puskázik vagy segít a többieknek. Mégis mindenki mindig megállás nélkül csal, és évente egyszer bukik csak le valaki.

3. Zsolti a sorozat végén iszonyatos öntelt, csak a külsejével foglalkozik, a lányokat tárgyaknak tekinti mégis egy jópofa alaknak mutatják be, akit mindenki kedvel, max a Kinga szól be neki, de őt rögtön le is hurrogják.

4. Reni fel van háborodva, amikor az érettségije után az Arnold felhívja őt, megkérdezni, hogy hogy sikerült, de nem gratulált neki. Az meg se fordult a kis fejecskéjében, hogy az Arnold is érettségizett, mégsem kérdezte meg tőle, hogy milyen lett?

5. Reni bölcsészként éhen fog halni, egy párizsi lakbérletet nem fog tudni fenntartani a szülők segítsége nélkül, márpedig valamikor attól is el kell szakadni. Azzal a végzettséggel Franciaországban max tanár lehetne, de ő tanárnak borzalmas lenne, az első napján szétszednék őt.

6. Reni most lehet, hogy nagyon jól elvan Cortezzel, de mi lesz velük idősebb korukra, amikor már a külső nem számít, csak a belső. Ők pedig annyira különbözőek, hogy soha nem tudnának megegyezni, hiszen addigra már Cortez is megunná, hogy folyton Reni kedvében akarjon járni és ugyanez igaz fordítva is.

7. Dave és a hamis orvosi igazolások. Egy rendelőt minimum ki kellett volna rabolnia, hogy annyi hivatalos papírja legyen, a pecsétről és egyébről nem is beszélve. + ez okirat hamisításnak számít, és ha lebuknak vele, nem csak őt büntetik meg, hanem azokat is, akik felhasználták az igazolásait. És a Dr. F. Mayer azért eléggé átlátszó...

8. Arnold körülötti gyűlölködés: számomra ő az egyik legnormálisabb szereplő, nem is értem, hogy miért utálja mindenki annyira.

9. Kinga: Ha velem ilyen stílusban beszélne, már az első nap leütöttem volna. Mégis a mindenki retteg tőle. Annyira nem lehet ijesztő egy beképzelt tizenvalahány éves lány.

10. Ha valaki olyan szinten tud franciául, ahogy a Reni, akkor egyszerűen képtelenség, hogy ne tudjon megtanulni angolul, ami egy sokkal könnyebb nyelv. Még a szavak többsége is hasonló, csak másképp ejtik őket.

11. Reni értetlenkedése a rajzórákon: Mint például amikor a szeptemberről kell rajzolni. Ha irodalmon a különböző metaforákat megérti, akkor ez a feladat se okozna neki nehézséget. Bár ezt a feladatot még egy óvodás is megérti...



2013. aug. 31. 15:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%

1. Így is elég hosszúak a kötetek,szerintem ezek a házimunkás dolgok már nem fértek bele,plusz nem is olyan érdekes dolgok ezek hogy leírja.:)

2. Azért elég ügyesen elszokták terelni a tanár figyelmét,legtöbbször akkor puskáznak ők is,amikor pl.kimegy a tanár óra közben a teremből,vagy oda megy valakihez,stb.Nem olyan könnyű észrevenni szerintem ha puskáznak,ha ügyesen csinálják :D Az meg hogy Reni A és B csoportot is megírja..Én is csináltam már ilyet ugyanígy.Ha valaki tud minden választ,elég hamar kész van a dolgozatával,mint Reni:)

3. És ez miért gond?:) Én is ismerek ilyen srácot,sőt egyik legjobb barátom is ilyen. Attól még lehet jó ember,az meg hogy a szerelmes ügyeit hogy intézi nem a barátaira tartozik:)

4. Reni eléggé önző,ezt én sem értettem,de hát neki is vannak hibái

5. Reni dolgozik (kávézóban,vagy hol) Cortez repked szintén dolgozik,mint ahogy Justine és gondolom Jean Luc is.Szerintem fent tudják így tartani a lakást:)

6. Reni és Cortez annak ellenére hogy különböznek nagyon jól megtudják érteni egymást..Igen,lehet hogy később már nem lennének együtt,és? Eddig tartott a történet itt volt egy happy end a többi meg legyen mindneki elképzelése szerint.^^

7. Ezt én sem értem,de hát kitalált történet,ennyi belefér

8. Azért,mert Arnold totál más mint ők Ő mindig a saját érdekeit nézi,saját maga legjobb barátja,és Renit is olyanná akarta tenni mint amilyen ő maga.Nem tudja elfogadni ha veszít (Cortezzel szemben) ráadásul alapból bunkó a stílusa is. Ez már elég ok arra hogy ne szeresség

9. Kinga szerintem is túlzás,de én ennek ellenére nagyon bírom a beszólásait :D

10. Reni általános iskolás kora óta tanulta a franciát az angolt a gimibe kezdte. Franciához van érzéke,angolhoz kevésbé. Gondolom:)

11. Erre csak azt tudom írni hogy Reni egyszerűen egy szerencsétlen karakterre lett formálva.


:D Lehet néhol hülyeséget írtam de én valahogy így gondolom ezeket :3

2013. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen egyetértek az elttem szólóval,bár nekem a kedvenc szereplőm Kinga,és Zsoltit is nagyon nagyon bírom!!! Szerintem ez volt a legjobb páros!!
2013. szept. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

1. Volt már hogy mosogatott és vasalt. Ezen kívül mit csináljon? Főzni úgyis az anyukája főz,nem kupis,ezért nem kell állandóan rendet raknia,de ha elől hagy valamit,azt elrakja. Porszívózást meg a takarítást meg gondolom az anyukája megcsinálja. Ezen kívül Reninek nincs is túl sok ideje ezekre,mert nagyon sokat tanul.

2.Nem hinném,hogy ilyen erős iskola lenne,mert akkor hogy került be például Dave,Zsolti,rockerek? Azt veszik fel ott,akinek a szülei kifizetik,ezért magániskola. Amúgy meg simán van ideje valakinek megírni a másikat is,mivel Reni vagy 5 órát tanul naponta.

3.Attól,hogy jól néz ki és lett önbizalma attól nem lett öntelt. Attól ugyanolyan kedves Renivel meg a többiekkel.

4. Ebben mondjuk igazad van. Bár én úgy gondolom,hogy ha már valaki megkérdezi valakitől,hogy hogy sikerült neki az érettségi,akkor már gratulál is hozzá.

5. Igen,erre én is gondoltam. Hiába fog vállalni állást egy kávézóban,max. kap 100 000-ret és Cortezre sem számíthat mindig. Én sem tudom,hogy ezzel a végzettséggel mit akar csinálni,ennyi erővel mehetett volna Szegedre is.

6. Szerintem meg jó páros és ennyi idő alatt jól kiismerték egymást,és nem csak a másik külseje miatt vannak együtt. Ha nem így lenne,akkor Cortez nem ment volna el Renivel Párizsba.

7.Igen,ez elég hülyeség,de most ki akarná lebuktatni? Máday direkt nem akarná bajba keverni őket,ahogy gondolom a többi tanár sem. Szerintem Dave az egyetemen már tuti nem játssza el ugyanezt.

8.Én utálom Arnoldot. Miféle barát az,aki direkt nem akarja,hogy összejöjj azzal,akit szeretsz? És önző,nagyon önző.

9.Én sem jönnék ki jól Kingával,bár engem is kiborít másnak a gyengesége,de akkor sem ordítok így mással.

10. Reni 12 évig tanulja a nyelvet,úgy,hogy közbe volt kint Kanadában,ahol francia nyelvterületen élnek a nagyszülei. Rá annyira nem ragadnak a nyelvek,nincs ezzel semmi baj. Jó,hogy franciául felsőfokon jól tud.

11. Ezzel egyetértek,például,hogy szeptember. Ezen mit nem lehet érteni????

2013. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésben az utolsó tényleg elég nagy izé. Úgy értem valamelyikben benne volt, hogy még egy fát sem tud lerajzolni.

ÚRISTEN!!!! EGY FÁT??!!

Na ne már...

2013. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Irta parszor h vegzett hazimunkat..

Reni mindenre tudta a valaszt...igy egyszeru

-

A legiutas kiserok rohadt jol keresnek nem tulzok unokanoverem is az es nagyon jol keres + a tobbiek is dolgoznak

Cortez nem alapozik a kulsosegekre es az ellentetk vonzzak egymast ... bar reni c-be eloszor a kulsejebe szeret bele de utana a ez valtozik es ha nem szerette volna igazan akkor nem ment el volna vele parizsba

Van akinek nem all a nyelvere egyes nyelv en se hinnem ha nem lenne ilyen ismerosom aki anyanyelvi szinten beszel nyelveken de keptelen megtanulni amgolul:-)

2013. szept. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 k.veronika199 ***** válasza:
40%

Szerintem nincs igaza a kérdezőnek:

1. Mert ez egy könyv amit Leiner Laura írt és ha nem teszik nem kell olvasni.

2.Ha minden apróságot leírt volna akkor nem 8 része lenne ha nem 100.

2013. szept. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
18%

első sorban megszeretném kérdezni: neked mi bajod van a könyvel?

ha nem tetszik ne olvasd el!! ennyi. amúgy meg ez egy ifjúsági regény, az úgy tizenéveseknek írták. őket meg ezek dolgok egyáltalán nem érdeklik.és biztos hogy nem csak te furcsállod ezeket csak egyedül te vagy olyan hülye hogy közzé teszed.ha meg a szent johanna gimi nem tetszik akkor olvas mást.

2013. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Először is, ki mondta, hogy nem tetszik nekem? Attól még, hogy néhány dolgot furcsának tartok, az még nem jelenti azt, hogy az egészet utálom, különben nem is olvastam volna végig.

"nem csak te furcsállod ezeket csak egyedül te vagy olyan hülye hogy közzé teszed" Ez a mondat nagyon jól mutatja, hogy milyen szinten vagy értelmileg és érzelmileg egyaránt. Ha nem vetted volna észre, azért tettem fel a kérdést, mert érdekel mások véleménye, és pl. az első és harmadik válaszoló sok mindent megmagyarázott nekem, éppen ezért hasznosnak tartom a kérdésem kiírását.

Másrészt Leiner Laurának nagyon is megérte volna, ha minden apróságot leír és kiad 20 kötetet, mert több pénzt keres vele, és tud olyan jól fogalmazni, hogy még a sok semmiséget taglaló részek is élvezetesek legyenek. Mellesleg azok akik ennyire istenítik ezt a sorozatot nem hiszem, hogy nagyon bánkódnának, amiért pár kötettel hosszabb lenne. :)

2013. szept. 2. 16:41
 9/23 A kérdező kommentje:

"amúgy meg ez egy ifjúsági regény, az úgy tizenéveseknek írták. őket meg ezek dolgok egyáltalán nem érdeklik."


Egyébként 17 vagyok, szóval még bőven beletartozom a tizenévesek körébe, mégis érdekelnek ezek dolgok.

2013. szept. 2. 16:47
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a szeptemberes tényleg furcsa volt, de hát ez van.

Szerintem Cortez és Reni között nem számít a sok különbség, hiszen akkor nagyon hamar szakítottak volna, tuti nem bírtak volna ki másfél évet.

Kinga eleinte tényleg undok, de aztán a történet közepe felé már egyre több jó tulajdonsága megmutatkozik, a hetedik résznél már teljes mértékben lenyűgözött, persze neki is vannak hibái, de senki más a társaságból nem olyan erős, mint ő, senki másnak nem jutott eszébe élőláncokat szervezni, meleg ruhákat gyűjteni a rászorulóknak stb. A stílusa elég érdekes, de hatásos, nagyon sokat segített Renin.

Én is nagyon szerettem Arnoldot, most már inkább csak sajnálom, hogy ilyen csúnya véget ért a barátságuk Renivel. Ezért Reni is hibás, és Arnold is. Ha nem lett volna szerelmes Renibe, biztos másképp alakulnak a dolgaik.

Nekem a Dr. F. Mayer- sztori nagyon bejött, szerintem nem azon volt a hangsúly, hogy ebből baj is lehet, hanem csak a vicc része.

Még annyit fűznék hozzá, hogy bár vannak dolgok a SzJG- ben, amik egy kicsit "bandzsítanak", nekem ezidáig nem tűntek fel, számomra ez a regény így tökéletes, ahogy van.

2013. szept. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!