Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 14 éves fiúként mit olvassak?

14 éves fiúként mit olvassak?

Figyelt kérdés

Leírok pár könyvet, amit olvastam, a stílus meghatározása végett.

Victor Hugo - Nyomorultak

Dante - Isteni színjáték

Boccaccio - Dekameron

Ken Follett - A Katedrális

Paulo Coelho - Az alkimista

Voltaire - Candide

Márquez - Száz év magány

Salinger - Zabhegyező


Az ilyen típusú könyveket szeretem leginkább. Ha lehetne, leginkább klasszikust ajánljatok, nagyon szeretem a romantika évszázadának könyveit. Jobban szeretem a világirodalmat, de ha vannak ehhez hasonló könyvek a magyar irodalomban is, akkor annak is nagyon örülök.

UI: Jókait nem nagyon bírom.


2013. okt. 6. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A Zabhegyezőt én is olvastam , szerintem eszméletlen könyv. Ha ezt szeretted akkor olvasd el a Külön srác feljegyzéseit, igaz én csak filmben láttam, de majd elakarom olvasni is. Azt mondják hasonló mint a Zabhegyező és nagyon jó! :) 15/L

Ui. És még olvasd el az 1984-et is!:)

2013. okt. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az alkimista zseniális!


Picit erős könyveket olvasol. 14 évesen én ilyenekre nem voltam vevő, később találkoztam ezekkel.


Mark Twain: Ádám és Éva naplója. Nagyon nem az a stílus, de hasonló érettség kell hozzá.

Nem tudom, mikor olvastad utoljára a Tüskevárat, de az is nagyon jó könyv, én már vagy 8-szor elolvastam.


Ha vidámra vágysz, akkor Rejtő Jenő: Egy bolond 100 bajt csinál.


30F

2013. okt. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bulgakov: A Mester és Margarita
2013. okt. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bulgakov - A Mester és Margarita

Dosztojekszkij - Bűn és Bűnhődés

Ken Follett Évezred trilógiája (Titánok Bukása, A Megfagyott Világ, harmadik címe most nem ugrik be)

2013. okt. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Negyedik vagyok: Orwell Állatfarmja is tetszhet :)
2013. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Balint1105 ***** válasza:
100%
Ugyan témában egyáltalán nem egyezik meg amit ajánlani fogok, de stílusban igen és stílus végett írtál pl.-t --- Mai háború sorozat- Így épült a Siegfried vonal, Kémek háborúja stb.---Én is olvastam sokat a közüled írtak közül amúgy még ajánlanám Hemingway regényeit--- Am 14f vok én is
2013. okt. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2013. okt. 6. 21:19
 8/10 anonim ***** válasza:
"Dante - Isteni színjáték" Ne haragudj de ezt mos meg kell kérdeznem ... neked tényleg tetszett ez a könyv ? ( Én végigszenvedtem )
2014. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én is szenvedtem vele picit, de felbecsülhetetlen irodalmi értéke van. A vége felé egyre gördülékenyebben ment, talán azért, mert Babits Mihály fordításában olvastam.
2014. jan. 19. 21:21
 10/10 anonim ***** válasza:

James Dashner - Az útvesztő


Nem igazán klasszikus... de én olvastam, és nekem baromira tetszett!:)

2014. jan. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!