Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem jó könyveket...

Tudnátok nekem jó könyveket ajánlani (részletesebben lent)?

Figyelt kérdés
20 éves nő vagyok és nagyon sok jó könyvet olvastam már, de most nem nagyon tudom, hogy mit olvassak. :D Szeretem a fantasy regényeket. Nem szeretem a nagyon romantikus könyveket és azokat sem amik nem szólnak semmiről és némelyik rész gusztustalan. Olyan sztorira lennék kíváncsi, amiben a hős tényleg hős, de fejlődő jellem is. Esetleg még segítség képpen: nagyon sezretem a Naruto című animet és Naruto karaktere szerintem tök jó. Értitek milyen könyvet keresek? :) Remélem tudtok nekem ajánlani egy párat.

2013. nov. 8. 16:54
1 2
 1/11 Mirk ***** válasza:
Patrick Rothfuss - A szél neve
2013. nov. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. nov. 8. 17:29
 3/11 A kérdező kommentje:
De ennek a könyvnek vannak folytatásai? Ha igen azok megjelentek magyarul? Nem szeretem azt, amikor lefordítanak egy könyvet a folytatásait meg már nem.
2013. nov. 8. 17:32
 4/11 anonim ***** válasza:

Alexandre Dumas regényei, pl. A három testőr, Monte Cristo grófja. Ha nem is fantasyk, de történelmi kalandregények, valódi, hősies és fejlődő hősökkel.

Ha egy kicsit sokrétűbb fantasy is jöhet, akkor Terry Pratchett könyveit ajánlom.

2013. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mirk ***** válasza:
Van folytatása, három részesre van tervezve, eddig kettő jelent meg, angol és magyarul is. A második rész címe, A bölcs ember félelme.
2013. nov. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Robert Holdstock: Mitágó-erdő
2013. nov. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mirk ***** válasza:

Ha szereted a hosszabb regényfolyamokat ajánlok figyelmedbe még két szerzőt.


Raymond E. Feist: A Résháború sorozattal kezdődik, amelyben két fiú sorsának alakulását és személyiségfejlődését figyelhetjük meg, természetesen epikus küzdelmek, veszedelmek, csaták, stb körítésében. A szerző több 3-4 részes sorozatot írt, melyek mind ebben a világban játszódnak, a kezdeti főszereplők a legtöbb könyvben szintén központi szerepet töltenek be. Nagyon jó kis könyvek, imádtam minden részét.


R. A. Salvatore: Drizzt Do'Urden története sok ezer oldalon keresztül. Szerintem ez már vitathatóbb minőségű, legalábbis én már kicsit untam, hogy a tízezredik oldalon a főhős ugyanúgy beleveti magát a küzdelembe ezer ellenfél ellen. Olvasgass róla és döntsd el.

2013. nov. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Mirk utolsó válaszához csatlakoznék.

Salvatorét én személy szerint a második kötet után már halálosan untam. Az eleje olvasható, ha nincs jobb dolgod, időtöltésnek elmegy. Felejthető, lapos, gyenge tucat-fantasy, bár azért nem a legalja, van rosszabb is.

De ahogy (színvonaltól függetlenül) mindennek, úgy ennek is vannak rajongói, úgyhogy lehet, hogy mindjárt jól le leszek pontozva. Ez van.

2013. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Írtam privátban
2013. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dandi98 ***** válasza:
A Szél neve, a Bölcs ember félelme, A quarok háborúja 1-2
2013. nov. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!