Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok Military science...

Tudnátok Military science fiction regényeket mondani?

Figyelt kérdés
Ha lehet minnél többet.

2013. nov. 11. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ennél többet fejből nem is nagyon tudnék, esetleg Abnett Gaunt szellemei sorozatát még ide lehet csapni, habár a W40k önmagában cybergothic.

Amit én ajánlok a listáról, az Heinlein, Scalzi és OSC. Több más szerzőtől is van magyarul, de nem olvastam mindet, így nem nyilatkozok látatlanban.

Más regények még talán belesorolhatók a témakörbe, itt van még pár találat:

[link]

2013. nov. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kössz szépen !!
2013. nov. 12. 15:54
 3/4 anonim ***** válasza:

A műfaj egyik legfontosabb alapkönyve Heinleintől a Csillagközi Invázió (Starship Troopers). Jövő hónapban jelenik meg újra a Galaktika kiadónál, a régi kiadás beszerezhetetlen.


Pár éve indult a Vének háborúja-sorozat Scalzitól, nagyon népszerű manapság. (És nem elhanyagolható szempont, hogy fenemód szórakoztató is.) Tulajdonképp ide tartozik Orson Scott Card Végjátéka (Ender's Game) is, nekem az egyik kedvenc regényem. (Most készült belőle film amúgy.) Sokan dicsérik Haldemanntól az Örök háborút is, személy szerint én még nem olvastam.


Ha már pár témába vágó művet elolvastál, akkor érdemes elővenni Harry Harrisontól a Bill, a Galaktika hősét is, ez tulajdonképpen egyfajta műfajparódia.


Hirtelen ennyi jut eszembe. :)

2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Palacsintaxx88 válasza:

Szia!

A többség ugyanazokat ismétli. Vének háborúja sorozat, vagy az örök háború sorozat. Az igazság az ,hogy mind a két sorozatnak csupán az első, illetve talán a második könyve izgalmas ,és érdekes. A többi monoton...


Ugye még szokták ajánlani a csillagközi inváziót, ami valóban egy szórakoztató könyv.

Ajánlom még a frontvonalakat , elveszett flotta sorozatot. A halo számítógépes játék világában játszódó könyvek is nagyon - nagyon szórakoztatóak. Azok tényleg hasonlítanak a csillagközi invázió sémájához, főleg a kiképzés résszel. A csaták leírása is élvezetes, és had ne mondjam, a szereplőkért izgulhatunk, nem tudhatjuk ,hogy ki éli túl a következő oldalt. Hasonló a helyzet az általam említett frontvonalak c könyvvel kapcsolatosan is. Ezen kívül még ajánlom a gaunt szellemei sorozatot.

Bill a galaktika hőse is egy szórakoztató történet. Viszont nem biztos ,hogy élvezni fogod. A humora idejét múlt. Az összeomló birodalom is jó lehet számodra, ha a vének háborúja tetszett. Az író megegyezik. Én kifejezetten unalmasnak találtam ,de ízlések és pofonok.


Az Ender könyvek közül csak a végjátékot tudom ajánlani. A többi ostoba és unalmas történet. Egyszerűen az írónak már nem sikerült a minőséget tartania.


Katonai sci-fi terén ezeket tudom ajánlani. Magam is keresem a könyveket. Ha esetleg párat még tudtok mondani szívesen veszem az ajánlásokat én is :)

2017. okt. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!