Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan működik a Harry Potterb...

Hogyan működik a Harry Potterben az időnyerő?

Figyelt kérdés

Az elején amikor olvastam és láttam akkor nem is nagyon foglalkoztatott. Valahogy értelmes volt az elgondolásom, de nem tudom hogy veletek megesett-e már az, hogy ha valamin túl sokat agyaltok, akkor nem tudjátok kigondolni hogy mi hogy van... A kérdéseim: Miért nem láthatják meg őket? Akkor mi történik ha meglátják őket? Amikor még hárman vannak a tökágyásnál akkor a filmben azt ábrázolja, hogy már akkor is el van döntve, hogy ott lesznek 3 órával később, és eltalálja őket a kő. Ez hogy van? Hogy tudnak visszatérni a rendes ,,idősávba"? A jelenbe? Amikor odaérnek a kórteremhez, akkor az a Harry és Hermione akik elindulnak az időnyerővel, és akikre Dumbledore rázárja az ajtót, azok hol fognak kilyukadni? Ugye szerintetek sem véletlen, hogy Dumbledore pont visszahívja Macnair-t, hogy írja alá, amikor Harry még nincs kész? És hogy Dumbledore pont azzal tereli el a figyelmet az erdőről, hogy kutassák át az eget, ha megakarják találni csikócsőrt? Szerintem ez nem véletlen...


Elég sok kérdésem van, de aki legalább egyre tud válaszolni, az please, segítsen! Bunkó válaszokat kerüljétek, azokra nem vagyok kíváncsi!


2013. nov. 24. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az időutazós dolgok mindig összezavarják az embert, elég nehéz, és felesleges megérteni. Érdemes csak egy idősávot megnézni, az eredetit. Amikor dobták a követ először, amikor még nem tudtuk, hogy azok Harryék, akkor azok ők voltak a jövőből. És mindenképpen így kellett alakulnia, hogy visszamennek, hogy dobhassák a követ.


Azért nem láthatják meg egymást valószínűleg, mert paradoxot kreálna, összekuszálná az idősíkokat.

Szóval nincs két Harry és Hermione, csak másik időből, pár órával korábbról vannak.

2013. nov. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dumbledore dolgai biztos nem véletlenek.

Azért nem láthatják meg őket, mert... hát nem tudom. Szerintem a legnagyobb lényeg az egészben, amit említettek is, hogy ne lássák meg saját magukat, vagy egyszerre ne lássák mindkét énjüket, mert akkor előfordulhat, hogy összezavarodnak, és ha az egyik énjüket mondjuk megölik, akkor ugye mindkettő meghal...

Úgy mennek vissza a jelenbe, hogy egyszerűen utolérik magukat. Ha a "múltban" visszaérnek abba az időbe, ahonnan elindultak, akkor ugye a "múlt énjük" elindul, és ők veszik át a helyét. Kicsit zavaros, de szerintem érthető.

2013. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi értem már valamennyire, ment mindkettőtöknek a zöld gomb! :) De ha akik elindulnak, amikor Harry és Hermione visszatérnek a jelenbe, akkor azok hova lesznek? Ugye Hermione ezt az időnyerőt egész évben használta. Akkor a Roxfort birtokán több Hermione rohangászik, csak ugye elbújnak hogy ne vegyék észre őket? Hermione hogyan használja az időnyerőt? Ugye volt olyan, hogy Hermione eltűnt amikor Harry és Ron bementek az órára. Ez hogy van? Hermionét nem veszik észre, amikor az egyik órán bent van pl. Számmisztikán, és Jóslástanja is van, és pl. a Jóslástannak hamarabb vége van, és a Számmisztika tanterem előtt mennek el, biztos hogy megláthatják ha nyitva hagyják a Számmisztika terem ajtaját. Nem veszik őt észre? Ez nem veszélyes, hogy a Roxfort birtokán 10 vagy 20 Hermione is szaladgál? Megtörténhet az is, hogy Malfoy elmegy Hermione mellett, aki magában van és a tölgyfaajtóhoz siet, aztán Malfoy oldalra néz, és meglátja Hermionét a fúriafűznél Ronnal és Harry-vel, aztán hirtelen megint a tölgyfaajtóhoz néz, és Hermione ott van egymagában?


Tudom hogy sok a kérdésem, de nem nagyon értem, pedig szeretném megérteni! :(

2013. nov. 25. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Elég bonyolult a helyzet, de megpróbálom elmagyarázni mégegyszer. Tehát tegyük fel, hogy van Hermione A. Ő használja az időnyerőt, és visszamegy mondjuk egy órát. Ekkor belép a képbe Hermione B, az egy órával fiatalabb énje. Telik, telik az idő, letelik az egy óra, Hermione B is visszamegy a múltba, ezáltal kikerül a képből, és Hermione A éldegél tovább. Nem rohangászik sok-sok Hermione Roxfortban :)

Az a rész meg, amikor Hermione ott megy Harryékkel, és egyszer csak eltűnik... a filmben úgy csinálták meg, hogy ott állt a lépcső alján. Nem emlékszem már, hogy a könyvben hogy volt. Itt annyi történhetett, hogy Hermione A elkésett, és nem ért oda Hermione B-hez, mire az visszament a múltba.

2013. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!