Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek bukna a történet...

Szerintetek bukna a történet "embertelen" vonásokkal?

Figyelt kérdés

A történetemben a szereplők antropomorfak, de leginkább a tudati síkon mutatkozik ez meg. A külsejük, hogy is mondjam, eléggé extravagáns. Persze minden lényemet az alapevolúció mozgatja, szóval teljesen felesleges szerveik nincsenek, de nem egészen szépek az emberi szemnek. A történetemben egyébként nem is szerepelnének emberek, mert ők helyettesítenék őket. A történetben amúgy rengeteg harc folyna a hatalomért, és az élet értelmét is kutatná. Nem lenne jó, vagy rossz örök harca...

Inkább a törzsfejlődést szerettem volna új megvilágításba helyezni, és megmutatni azt, hogy minden értelemmel és önképpel rendelkező lény hasonlóan egocentrikus lenne, mint mi.

A legnagyobb problémám az, hogy az emberek fő mozgatórugója a szex, és mint olyan, hatással van minden dologra, így a kitalált történetekre és a művészetre is, de ugyebár az ember csak arra "gerjed", ami eléggé hasonlít rá, és az ő szépségideáljára, így azzal az akciómmal, hogy tulajdonképpen "kikapcsolnám" ezt a "funkciót" nem nagyon tudom, mennyire is érdekelne bárkit is...

Az elején még nem is gondoltam a publikálásra, de amit belebonyolódtam ebbe a világba, egyre inkább azt éreztem, hogy másokkal is megoszthatnám valamikor, viszont felötlött bennem ez a kérdés, és kíváncsi vagyok rá, mit gondolnak mások, vagyis ti erről a témáról?

A válaszokat előre is köszönöm. :)

(Nem pontozok le senkit. Ha valakinek a válaszát nem igazán tartom hasznosnak, akkor inkább hagyom.)



2013. dec. 5. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszik az ötleted, én mindenképpen elolvasnám. Egy elég egyedi történet, és úgy érzem, képes lennél megírni.

A szexualitás valóban fontos mozgatórugó, de egy történetbe csak akkor szükséges, ha felnőtt, nemi vágyakkal rendelkező emberekről írsz. Itt erről szó sincsen, én kifejezetten morcos lennék, ha egy ilyen remek alapötlet szexbe vagy akár csak romantikába fulladna.

2014. jan. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Répási Vendel ***** válasza:

Szia!Én a plazmalényeid után teljesen biztos vagyok benne, hogy k@#va jó regény lesz belőle. Én is írok ilyen történeteket (kevesebb tudományos ismerettel, több fantasyval) és nagyon szívesen elolvasnám a te írásodat is. Küldened kéne egy linket, ha készen lesz(vagy kikerült a nyomdából;))

[link]

2014. ápr. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Répási Vendel ***** válasza:
Bocs, ha rossz a link, az "Exefiction" címszót keresd, talán néhány félelmed elszáll tőle.(Bár attól még tény marad, hogy ha valami, ez az az alműfaj, amit nem fog minden ember szeretni.)
2014. ápr. 4. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Répási Vendel ***** válasza:
XENOFICTION, bocs, újra elkúrtam, de hajnal 3 van
2014. ápr. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 elmentekti ***** válasza:
Azt hiszed, mindenki a külsőt nèzi, vagy h csak a romantikus regènyek vannak divatban? Îrd meg, jó? Ìrd meg, h vègre felsóhajtsak, h Alleluja, vègre nem az a szokásos szerelmi sztori, ami már olyan lerágott csont, h az nem igaz! Hidd el, nekem is van olyan írásom, amiben a főszereplő nem szèp, mègis a legjobb barátom kedvenc karaktere, mert (igen, erősen egoista vagyok), szerethető ès nem mellesleg aszexuális, szóval nem a szerelemről szól. Ja. A plazmalènyeidről szólva_: elèg abszurdak, de a plazmákat mègiscsak alapul vetted hozzájuk, ugye?
2016. aug. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!