Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Keménytáblás kötés tartalmaz...

Keménytáblás kötés tartalmaz külső papír védőborítot is?

Figyelt kérdés
A könyvtári könyv külső papírborítója teljesen tönkrement, kidobtam , ezért nem veszik vissza a könyvet. Nézegettem webshopokban, de csak keménytáblás volt írva a kötéshez. Ha a könyvtári tartalmazott ilyet, akkor az amit veszek is fog?

2014. febr. 7. 14:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerűbb kifozetni a kártérítési díjat? Olcsóbb, mintha veszel egy új könyvet, én úgy tudom. (Plusz jól értem, a porfogó ment tönkre, ezért nem veszik vissza? Létezik ilyen?)

Ha csak keménytáblás, nem feltétlül van plusz papírborítója, de ha neked ilyen kiadásod volt, akkor ha most veszel egyet, azon is lesz. (Már ha ugyanolyan kiadás, mint a könyvtári. Ha nem, akkor meg kell kérdezni.)

2014. febr. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#Első!


Létezik bizony! Mármint ilyen eset. Gondold csak el, hogy tudná a könyvtár legközelebb kiadni a könyvet, ha csak az egymáshoz ragasztott lapok vannak meg belőle? Plusz a polcra téve egyrészt nem is lehet látni mi az, másrészt borító nélkül az egész sérülékeny, könnyebben tönkremegy, roncsolódik. Természetes, hogy a könyvtár nem ilyen állapotban szeretné vissza venni a könyvet. Főleg akkor, ha az azonosítást szolgáló vonalkód is a kidobott borítóra volt ragasztva.


#A kérdezőnek:


Ha nagy könyvtárról van szó, akkor talán van kötészetük, kérdezd meg, mennyi lenne a javíttatás. Ha mindenképpen ragaszkodnak hozzá, hogy vegyél újat, akkor bizony venni kel egyet. A keménytáblás kötés egyébként tartósabb (tudod ez azt jelenti, hogy merev a borító, nem hajlítható papírból van), egy ilyen példánnyal a könyvtárnak biztosan nem lesz gondja, mert vagy olyan volt az általad kikölcsönzött is, vagy puhakötéses volt, akkor viszont Te egy jobb minőségűvel "ajándékozod meg" őket.

2014. febr. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Második: a külső papírborító kifejezés alapján én arra asszociáltam, hogy ez nem a borító, hanem a porfogó. Ha maga a borító ment volna tönkre, akkor nem írta volna, hogy külső, nem? Szóval ilyen alapon miért ne venné vissza? Persze ha valóban a borító szakadt le, akkor jogos a kártérítés. (Amúgy könyvtár újraköttetheti, ha nagyobb, akkor ezt meg szokták csinálni.)
2014. febr. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!