Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet happy and egy...

Hogy lehet happy and egy történet (regény) vége anélkül, hogy sablonos lenne?

Figyelt kérdés
Többször neki futottam már a regényírásnak, de mindig el akadok a befejezésnél. Ha jó a vége, akkor sablonos, hisz erre számít az olvasó, ha meg rossz az tönkreteheti az egészet. Én legalábbis sokszor csalódottan teszek le egy jó könyvet miután a végén a főhősnek nem sikerült elérnie a célját. Szerintem agyoncsapja a sztorit.

2014. márc. 8. 21:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

pl úgy, hogy a főhős bizonyos szempontból eléri a célját, de más szempontokból az élete rosszabb lesz ettől, és rájön, hogy a cél, amit elért, nem érte meg az egészet. Na persze ezt is meg lehet írni nagyon sablonosan.

Vagy csak simán öld meg a főszereplőt a végén, az mindig üt.

2014. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasznos volt, csak a történet nem enged ilyen befejezéseket, legalábbis így hirtelen nem tudnám kivetíteni rá, de azért észben tartom. Megölni nem akarnám, nem azért küzdött végig egy egész regényt ;)
2014. márc. 8. 22:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha sablon lesz a befejezés, lehet, hogy rossz az egész koncepció. Ilyenkor szokták tőből újraírni az egészet.

[link]

(Csak megtaláltam.)

Egyébként nem lehet, hogy neked vannak furcsa elvárásaid a történettel kapcsolatban? Miért gond az, ha a főhős eléri a célját? A világ megváltozik körülötte, ő maga sem lesz ugyanaz, az eredeti cél is elértéktelenedhet, szóval még az sem biztos, hogy ez happy end. De ha az is, akkor sem biztos, hogy nagy baj, a tanító jelleg állhat éppen ebben.

(Egyébként ha ilyen jellegű problémáid vannak, olvass a realistáktól. Mondjuk az orosz realisták igen nagy ivűen tudták bemutatni, hogy az eredeti cél elérése mennyire nem jó dolog.)

2014. márc. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy kell csinálni, hogy egyszerre legyen jó és rossz. Az átélt megpróbáltatások után a főhős már nem ugyanaz az ember, szóval ez alapból már nem happy end.

De ha akarod, lehet ezt még csavarni...


-Eléri a célját, de ezáltal rosszabb/ugyanolyan lesz mint a főellensége

-Eléri a célját, de közben fel kell adnia az elveit

-Eléri a célját, de ezért fel kell áldoznia a családját/szeretőjét//városát/bolygóját

-Eléri a célját, de kierül hogy hazudtak neki, és a cél nem is az aminek tűnt.

-A megölt főellenségről kierül, hogy a jövőbeli önmaga. Ettől kattan be, és válik a jövőbeli énjévé.

-Nem jó időben/jól éri el a célját, és ezzel romba dönti a tervet.

2014. márc. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rengeteg sablonos alap-történetszálas könyvet ismerek, amik mégis jók, mert a kidolgozásuk olyan.:) Nem a Happy Endtől lesz sablonos a sztori.
2014. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem a happy end nem számitható sablonosnak. De ettől fügetlenü 1. Végre nagy nehezen véghez vitte a tervét és még tul is élte de ekkor veszi észre hogy mindenki aki valaha fontos volt neki meghalt/ elfordult tőle pont a küldetése miatt. 2. Tul élte de a kedvese/ számára fontos személy haldoklik és fel kell áldozni az életét hogy megmentse. 3. A sors döntő pillanatban a gonosz szíve meglágyul és bár megölte a főhőst élete végéig ő marad a példaképe aki miatt megpróbál jobblenni. 4 . Végre .indenen tuljutott de akkor egy aszteroida csapódik a bolygójába és mindennek vége. 5. Te megelőzve az olvasót beleirod a sztoriba ahogy két szereplő pont erről beszél hogy ' Hé XY ninxs ennek nagyon hapy end fillingje.' Vagy valami hasonló. Igy happy end de még is tudatosan persze ez egy komoly hangvitelű regénybe nem illik bele de hát na. Remélem segítettem. :-)
2014. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi telóval irtam és még nem szoktam meg teljese mert új!
2014. márc. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!