Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a legnehezebb téma,...

Melyik a legnehezebb téma, amit egy írónak nehéz megírnia?

Figyelt kérdés
Úgy értem romantikus, sci-fi, horror, kaland, ifjúsági regény stb.

2014. ápr. 1. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából ilyen nem létezik. Az, hogy egy író mit tud megírni az csak is tőle, a képességeitől és az akaratától függ.
2014. ápr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sci-fi ha komolyan van véve, akkor piszoknehéz. Ha pl. idegen fajok biológiáját, technológiáját, kultúráját, nyelvét kell összerakni úgy, hogy ezek konzisztensek legyenek, az nem semmi feladat.

Persze attól, hogy komolytalan, még lehet jó, lásd Dounglas Adams.


Romantikus regényben az a kihívás, hogy az ember valami újat de hiteleset mondjon. Agyon van rágva és ezredszer is fölkérődzve a téma, és már az összes rókabőrt lehúzták minden karaktertípusról, konfliktusról.


Eladható szépirodalmat írni és ezzel befutni.


Az ún. "ifjúsági regény" mostanság a ponyvairodalom burkolt megnevezése. Ez a műfaj 90%a klisékből építkezik, mindenki tudja már a borító és az első 2 oldal után, hogy mi lesz a konfliktus, a csavar, és a befejezés. Olyan mint a gyorskaja, élvezetes, színes-szagos, de ne elemezzük mi van benne és ne fogyassz túl sokat mert eltespedsz tőle.

2014. ápr. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A történelmi regény! Forrásokat kell hozzá gyűjteni és úgy megírni, hogy ne legyen unalmas. Én nem szeretem az ilyen témájú könyveket, mert álltalában uncsik. Persze lehetnek kivételek. Inkább a varázslós, misztikus, sulis könyveket kedvelem. Lehet egy könyv bármilyen, csak legyen benne valami természetfeletti!
2014. ápr. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy érzem, itt nincs ,,legkönnyebb" vagy ,,legnehezebb" téma. Mindenkit más érdekel, előttem írták pl. a történelmi műfajt, engem például mind témaként, mind könyvként (amit én olvasok) ez vonz a legjobban. Az előttem szólónak meg más jön be, másról ír szívesen. Azt, hogy Neked mi a legnehezebb, Te döntöd el. Valószínűleg olyan téma, amihez nincs kedved nekikezdeni, vagy nincs ötleted.
2014. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amiről utál beszélni.
2014. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!