Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca: ezek a nevek...

Trónok harca: ezek a nevek magyar eredetűek, vagy sem? Mármint az író tudatosan úgy rakta bele őket, hogy tudta róluk, hogy magyar nevek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Janos Slynt és Sandor Cleagane, a Véreb. Vagyis János és Sándor. Az író vajon tudta, hogy ezek magyar nevek, vagy nem? Ez most eléggé foglalkoztat, úgyhogy bocsi, ha hülyeséget kérdeztem :D

2014. ápr. 2. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a dothrakikat a mongolokról és hunokról mintázta, így lehetséges,h ezeket a neveket a magyarból vette.
2014. ápr. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Korábban egy interjú során rákérdeztek, hogy tudatos volt-e, és tudja-e hogy ez esetleges magyar párhuzam. Azt mondta nem.
2014. ápr. 3. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem tudom, én is voltam úgy vele, hogy alkottam egy nevet, aztán kiderült, hogy létezik :D

Azt hiszem, sejtem, melyik interjúról van szó, de nem tudtam elolvasni, csak egy könyvkritikában hallottam róla:(

2014. ápr. 4. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!